פקטורים לקידום סרטונים ב YouTube

קידום אתר בגוגל הוא עניין חשוב מאוד. כדי להפוך את הקידום למקסימלי ואולי אפילו לקבל יותר חשיפה והרגיל, כמעט כל בעל עסק דואג להעלות כמה סרטונים ב YouTube על מנת לקבל נראות גם שם וכמו כן להגדיל את התנועה לאתר. אולם העבודה לא מסתיימת ברגע שהסרטון עלה לאתר. אם לא תבצעו אופטימיזציה לסרטון כמו שעושים לאתר, אף אחד לא ימצא אותו. כדאי וחשוב לעבוד לפי הפקטורים הבאים.

מילות מפתח

למעשה, עבודת הקידום מתחילה עוד לפני העלאת הסרטון. יש לבצע מחקר מילות מפתח ולתת כותרת מושכת לסרטון. כותרת שתגרום לכל אחד לרצות לראות אותו, או לפחות למי שמחפש מידע בתחום מסוים. אחרת הסרטון יצוף לו אי שם מבלי שאף אחד יגיע אליו. מכל הפקטורים, זהו הפקטור החשוב ביותר.

תיאור

תיאורים דלים המכילים רק מילת מפתח אחת וקישור לאתר הם טעות גדולה. חשוב מאוד לכתוב בתיאורים מה קורה בסרטון, מידע על העסק שלכם וכל דבר אחר שיכול לעזור לגולש להשיג מידע. רשמו מה מיוחד בחברה שלכם. מה נותן לכם יתרון על פני אחרים. זה המקום להכניס עוד מילות מפתח שלא היה להם מקום בכותרת.

תגיות

שלבו לפחות 10 תגיות והשתמשו במילות המפתח המובילות. לפעמים אם אתר לא מקוטלג בעזרת תגית כלשהי, YouTube עלול שלא ליצור את ההקשר למילות המפתח האחרות וכך גם לא להכליל את הסרטון בחיפוש. לפחות עד שלא יחול שיפור במנוע החיפוש של YouTube. לכן חשוב להקפיד להשתמש בתגיות.

סמכות ואיכות

כמו בקידום אתרים, כך גם בקידום סרטונים. הקפידו על תוכן איכותי. סרטונים מתוך ערוץ בעל תוכן איכותי המקודם טוב, יקבלו עדיפות בדירוג על פני סרטונים בעלי איכות נמוכה וספאם. YouTube רוצים לספק את חווית הגולש הטובה ביותר, אומנם העניין הרבה יותר מסובך באשר בגוגל, אבל חשוב להקפיד על איכות גם כאן.

צפיות

ככל שיהיו לכם יותר צפיות כך יגדל הסיכוי לדירוג טוב יותר. זהו מקרה קלאסי של ביצה ותרנגולת. הרי כדי לקבל יותר צפיות צריך להיות מדורג גבוה יותר. אז מה עושים במקרה כזה? הפיצו את הסרטון במקורות חיצוניים לגוגל. הפיצו אותו באתרים ורשתות חברתיות ואפילו ספרו עליו מפה לאוזן לחברים.

קישורים

תוכן איכותי ומעניין יוצר קישורים באופן טבעי. אולם לא יזיק לבנות קישורים לסרטון דרך אתרים רשתות חברתיות, ובקיצור בדיוק כפי שבונים קישורים לאתרים. במקביל כדאי לבנות קישור גם לערוץ הYouTube. השתדלו לבנות קישורים באופן טבעי ולא לדחוף אותם בכל מקום ללא קשר הגיוני רק על מנת לקבל קישור. למשל זיבול בלוגים בקישורים לא יועיל לכם במיוחד.

 

מקור המאמר: https://www.seomoz.org/blog/youtube-ranking-factors-whiteboard-friday