עצות וטיפים לשחזור עדכון הפינגווין של גוגל

עצות וטיפים לשחזור עדכון הפינגווין של גוגל

 

 

 

נאבק כדי לדעת מה לעשות עם העדכון החדש של גוגל, פינגווין? על פי כל ההערות וויכוחי פורומים שראינו, הרבה נמצאים במצב הזה. קבלנו עצה ראשונית קטנה מגוגל על  הנושא, ביחד עם אלה שלנו.

 

מה היה פינגווין?

העדכון פינגווין שוחרר ב-24 לאפריל. זה היה שינוי של תוצאות החיפושים של גוגל שתוכנן כדי לקנוס עמודים שעשו ספאם לגוגל. אם אינכם רגילים לענייני ספאם, זה כאשר אנשים עושים דברים כגון keyword stuffing או cloaking העוברים על הוראות גוגל. כדי לדעת יותר בעניין, ראו את המאמרים:

 

• Google Webmaster Guidelines

• SEL’s SEO Guide: Violations & Search Engine Spam Penalties

 

האם פינגווין קיים ב-100%?

לפעמים, זה יכול לקחת כמה ימים עד שעדכון פועל במלואו ברחבי של ה-Data Centers השונים של גוגל, מה שאומר שזה משפיע על כל התוצאות שלו. במקרה כזה, ההשקה הושלמה. גוגל אישר שפינגווין פועל במלואו.

 

האם נפגעתי?

קל מאד לבצע חיפוש, לראות שהאתר שלכם נעלם להניח את הגרוע ביותר. כאשר גוגל מדווח על כמה עבירות של ספאם באמצעות ה-Google Webmaster Central, הוא אומר לי שאין דרך כיום להתחבר ולדעת אם עדכון הפינגווין פגע בכם.

העצה שלי לאנשים המודאגים תהיה זאת. העדכון הושק ב-24 לאפריל. הסתכלו על התעבורה לפי חיפוש שלכם מאת גוגל מיד אחרי תאריך זה. האם אתם רואים ירידה משמעותית  יחסית ליום או יומיים קודם? אם כן, סביר להניח שנפגעתם על ידי פינגווין. האם אתם רואים עלייה של הכניסות? סביר להניח שנהניתם מפינגווין. אין שינוי? אם כן אין לו שום השפעה עליכם.

 

אני נותן את העצה הזאת אחרי גוגל ואמרו לי שזאת עצה טובה. זו בדיוק אותה עצה שנתנו, אני ועוד אחרים, לאנשים שניסו להבין אם הם נפגעו על עדכוני פנדה השונים לאורך הזמן.

 

איך אני משחזר?

מאחר וזה מכוון אל הספאם, אתם צריכים להוריד את כל הספאם שעלול להיות לכם. במקרים מסוימים, גוגל שלח לכם הודעות על פעילות ספאם בעבר. הודעות אולי גם מחכות לכם ב-Google Webmaster Central, אם לא בדקתם את החשבון שלכם אף פעם.

כמובן, תקנו כל מה שגוגל סימן כספאם באתר שלכם. אם שום דבר לא סומן – ואתם בטוחים שפינגווין פגע בכם – תקנו את כל מה שיכול להיראות לכם כספאם.

 

ב-Google Webmaster Central, יש אפשרות להגיש בקשה ערעור. בכל אופן, גוגל אומרת שזה שינוי אלגוריתמי – ז”א שזהו קנס המיושם אוטומטית, ולא על ידי בן-אדם בגוגל המסמן קצת ספאם ונותן את מה שנקרא “קנס ידני”.

 

בגלל זה, גוגל אמרה שבקשות ערעור לא תעזורנה עם פינגווין. הם אמרו לי:

בגלל שזה שינוי אלגוריתמי, אין לגוגל תכניות ליוצאים מו הכלל ידניים. Webmasters אינם יכולים לבקש בדיקה מחדש של האתר שלהם אבל אנחנו נשמח לשמוע כל משוב על השינוי בפורום ה-webmasters שלנו.

 

ומה אם גוגל טועה?

אתם מרגישים כאילו פינגווין פגע בכם בטעות? כמו שהסברנו, אין תהליך של בקשה לבדיקה מחודשת. כמו שההצהרה מסבירה, אתם יכולים לשלוח משוב דרך פורום ה-webmasters של גוגל.

 

העצה שלי אינה לחשוב שגוגל טעתה עם האתר שלכם. אולי זה אכן קרה, אבל גוגל מעוניינת יותר האם תוצאות החיפוש הם נכונות לגולשים שלו.

 

תנו דוגמא של חיפוש שבו אולי הייתם רשומים לפני כן. הסבירו את איכות האתר שלכם. הסבירו מה נשאר, ובמיוחד אם מה שנשאר נדמה שהוא נהנה מהספאם או שהוא באיכות ירודה.

כמובן, לתת דוגמאות כגון זו ייחשב תמיד על ידי כמה כ”הצהרה” ויש המאמינים בין מומחי ה-SEO  שאין לעשות זאת בשום פנים ואופן. אחרים אינם מסכימים לכך. אם זה מפריע לכם, לפחות הסבירו את האיכות של האתר שלכם ומה הגולשים מפספסים, אל תשימו את הדגש על כמות התעבורה או העסקים שאתם מפסידים.

 

נ.ב.: יש כיום גם טופס ספציפי שאפשר להשתמש בו. ראו את המאמר: Penguin Update Peck your Site by mistake? Google’s got a form for that

 

מה עם הקנס על אופטימיזציה מוגזמת?

גוגל הזהירה לראשונה שקנס על אופטימיזציה מוגזמת יבוא בקרוב. זה הקנס שהם דיברו עליו אבל הובהר שאין כוונה לפגוע ב”אופטימיזציה מוגזמת” שקשה להתחמק ממנה אלא יותר נגד הספאם.

 

מה לגבי פנדה 3.5?

אתמול, גוגל אישרה שהיא הוציאה גם עדכון של האלגוריתם פנדה, פנדה 3.5, ב-19 לאפריל. שלא כמו פינגווין, המכוון נגד הספאם, פנדה מתוכנן לפגוע בעמודים שאינם ספאם אבל גם לא באיכות גבוהה.

 

התאריך חשוב. אם התעבורה שלכם צנחה ב-19 לאפריל, כנראה שנפגעתם על ידי פנדה ולא על ידי פינגווין ואתם צריכים עצות כדי להשתקם מפנדה כמו אלה:

 

• התעבורה שלכם צנחה מאז עדכון פנדה של גוגל. מה עכשיו?
• נפגעתם על ידי פנדה? לגוגל 23 שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם כדי לשפר
• 5 טקטיקות חדשות ל-SEO  אחרי פנדה
• האם אתם יכולים לצאת מחור הפנדה של גוגל על ידי מעבר לתתי דומיינים?
• עוד טיפים לאבחון ותיקון בעיות פנדה
• גוגל: PageRank נמוך ואיות גרוע יכולים ללכת יד ביד; פנדה גם?

 

מה לגבי זה שדומיינים מאוחסנים  (Parked Domains) טועים?

בסביבות ה-17 לאפריל, מספר אתרים דיווחו על ירידת תעבורה. זה הסתבר כבעיה בצורה בה גוגל דירגה אותם בטעות כדומיינים מאוחסנים.

אם התעבורה שלכם צנחה בסביבות ה-17 לאפריל, סביר שזה קשור לזה, במיוחד אם זה הסתדר ב-18 לאפריל. זה לא אמור להיות הסיבה לכל ירידה שאתם עלולים לראות אחרי ה018 לאפריל. במקום זאת, סביר יותר שפנדה ופינגווין הם האשמים.

 

מה לגבי כל אזהרות הקישורים האלו?

באזור אמצע מרץ, גוגל התחילה לפעול נגד כמה רשתות בלוגים שנדמו מתוכננים רק כדי ליצור קישורים לאלה המשתתפים בתקווה להעלות את הדירוג שלהם. ואז באזור סוף מרץ, גוגל שלחה אזהרות על “קישורים מלאכותיים או לא טבעיים” אל מגוון אתרים. הסיפורים להלן נותנים הסבר מפורט יותר:

 

• גוגל מחסלת רשת קישורים אחרת, BuildMyRank.com – רק אחד מני כמה?
• גוגל שולחת אזהרות על קישורים “מלאכותיים” או “לא טבעיים”

 

אם ראיתם שהתעבורה באתר שלכם צנחה  באמצע מרץ, זה יכול לבוא מאחת משתי סיבת. קודם כל, אולי גוגל אינו מאפשר יותר את התעבורה הבאה מרשתות קישורים שהייתם סומכים עליהן. אתם לא נענשים. אתם פשוט לא נהנים מהן יותר. שנית, אולי גוגל נתן בפועל קנס על האתר שלכם.

 

אין זה לגמרי ברור מה קרה לכל אחד. קבלת אזהרה אינה בהכרח אומרת שקבלתם קנס, כך זה נראה. אבל אנחנו ננסה לאשר את זה אצל גוגל בימים הבאים.

 

ומה באשר ל-SEO  השלילי?

במיוחד בשבוע שעבר, הייתה עלייה גבוהה מאד בשיחות הפורומים על כך ש-SEO  שלילי הוא מהיום בעיה רצינית. הרעיון הוא שאם להיות ברשת בלוגים או שאם יש לכם קישורים ממומנים זה יכול לפגוע בכם, אם כן כל אחד יכול לרשום קישורים רעים כדי לפגוע באתר אחר.

 

החשש הזה קיים כבר כמה שנים. הוא לא חדש. זה אפילו משהו שגוגל מודה שהוא יכול לקרות בכמה מקרים מסוימים. העובדה שלא היו לנוהרבה אתרים לאורך השנים שהתלוננו על כך ש-SEO  שלילי פגע בהם, צריך להרגיע אותנו.

 

עבור רוב האתרים, זה לא בעיה בגלל שלאתרים טובים יש מספיק סימנים טובים לטובתם כך שהרעים ייראו מוזרים. זה יותר בעיה עבור אתרים קטנים יותר שלא בנו לעצמם מוניטין, לפחות לדעתי.

 

אני אעקוב יותר לעומק אחר החשש הזה ואני אנסה להשיג מגוגל שהיא תיתן יותר משקל לדאגות החדשות.

 

האם פינגווין רע לגולשים, עסקים קטנים…

אם אתם קוראים פורומים, עדכון הפינגווין הרס את תוצאות החיפושים בגוגל. המציאות אינה פשוטה כל כך.

 

שלא תטעו, קל למצוא הרבה מוזרויות בתוצאות גוגל, כמו שציינתי שבוע שעבר במאמר שלי, “האם פינגווין משפר את תוצאות החיפוש בגוגל או להיפך

בכל אופן, אלה עדיין נדמים כדיווחים של אנקדוטות. תמיד היה אפשר למצוא מוזרויות כאלו.

 

לא הייתה תלונה מסיבית מאת הגולשים הרגילים של גוגל שהוא פתאום הפך להיות גרוע יותר. יש גם האשמות רגילות, לרוב של מפרסמים שנפגעו על ידי העדכונים ולא מאת המפרסמים שנהנו מהם. לאלה שהרוויחו אין סיבה לדבר.

 

כתוצאה מכך, אחרי כל עדכון, תמיד אפשר לבוא בטענות שהעולם התמוטט במונחים של רלוונטיות. התגובות שראיתי ביחס לעדכון פינגווין? אפשר היה למשוך את כולן ישירות מהתגובות מעדכון פלורידה של 2003. המצגת שעשיתי עבור המפרסמים המודאגים בזמנו טובה גם היום.

 

אחרי העדכון הזה, גוגל הואשם שהוא מנסה לעשות הכול כדי למנוע מהעסקים הקטנים לקבל יותר כסף מה-Adwords  של המותגים הגדולים. וכך ה-SEO מת עוד פעם.

 

אם ה-SEO  מת, אין ספק שלקח לו זמן כדי למות, כמו שכתבתי כבר בעבר. אם גוגל באמת בונה מזימת ענק כדי להעיף את העסקים הקטנים, זה כבר 10 שנים שהוא עדיין לא הצליח בכך.

 

המציאות היא שהייתי אומר שהרוב המוחץ של העסקים הקטנים מקבלים המון תעבורה מגוגל, עסקים ממש קטנים  שיוצרים דברים אמתיים או מספקים שירותים אמתיים.

 

כמובן, אם הגדרת עסק קטן הוא מישהו שכותב מאות מאמרים על בלוג, רק כדי לשים את פרסומות גוגל או מישהו אחר בצדדים, ואז הוא “הופך” את המאמרים בעזרת תוכנה בגרסאות קצת שונות עבור שלוש בלוגים אחרים כדי לשים יותר פרסומות, אז כן, סוגים אלה של עסקים נמצאים בסכנה. הם היו במצב הזה כבר מהתחלה וזה מפתיע שהם החזיקו כל כך הרבה זמן.

 

שום דבר מזה אינו אמור להוציא מישהו שיש לו אתר איכותי ונפגע על ידי העדכון האחרון. אם הפאשלה של גוגל ברישום אתרים רלוונטיים, אנחנו רוצים לדעת ואנחנו לגמרי רוצים שזה יתוקן. אבל כמו שמישהו העיר עם עדכוני גוגל מאז שאנחנו מכירים אותו – מי יכול לזכור את הפאניקה על העדכונים של Excite שהיה קיים לפני גוגל – זה נראה לגמרי נורמלי.

 

החיפושים לא הפסיקו פתאום לשלוח לכולם תעבורה. גוגל לא הפסיק פתאום לשלוח טונות של תעבורה. חלק מהאנשים בהחלט נפגעו, חלקם גם היה צריך להיפגע. חלק מהאנשים זכו, לחלקם זה היה מגיע. סביר להניח שרוב האנשים לא שמו לב בכלל. כאן אנחנו מקווים שאלה שנפגעו בטעות או אלה שלא זכו כמגיע להם, יזכו לתיקון בעדכונים העתידיים.

 

נכתב על ידי דניאל סוליבאן קישור למאמר מקור

 

https://searchengineland.com/penguin-update-recovery-tips-advice-119650

 

 תורגם ע”י מיכאל גורודונסקי