על פי סקרים: רק 40% מאנשים השיווק משתמשים בגוגל +

לא רק שהרשת החברתית של גוגל עדין לא פופולארית בקרב האנשים הרגילים, היא גם לא זוכה להצלחה גדולה בקרב אנשי השיווק. על פי אתר Marketing Land רק 40% מאנשי השיווק משתמשים בגוגל+. אולם רבים אחרים אומרים שהם רוצים ללמוד על גוגל+ עוד ולהתחיל להשתמש בה בעתיד. בינתיים פייסבוק נשארת הרשת החברתית הדומיננטית. על פי סקרים שנערכו, מעל ל 90% מאנשי השיווק משתמשים בפייסבוק.

התפלגות השימוש

קרוב ל 4000 אנשי שיווק השתתפו בסקר. כאשר הם התבקשו לדרג את השימוש ברשתות החברתית המספרים התפלגו כך: % 92 פייסבוק, 82% טוויטר, % 78 לינקדאין , 61% בלוגים ו57% יוטיוב. באחוזים נמוכים יותר אנשים ציינו אתרים אחרים כמו פורומים ואתרים המבוססים על תמונות.

 

השפעת הניסיון על השימוש בגוגל+

כאמור בגוגל משתמשים כ 40% מאנשי השיווק. הסקרים הראו שלניסיון בעולם השיווק יש משמעות. כ 58% מאנשי השיווק העובדים בתחום מעל ל 3 שנים משתמשים בגוגל+.  29% בלבד מאנשי השיווק הנמצאים בתחום פרק זמן של חצי שנה ומטה משתמשים בה. גוגל+ נוסדה רק ביוני 2011. הסקר נערך כחצי שנה לאחר הקמתה, כך שכיום המספרים אמורים להיות קצת יותר גדולים.

 

עליה הדרגתית בשימוש

הסקרים הראו בברור כי אנשי השיווק מתכננים להשתמש בגוגל+ בעתיד. קרוב ל%  70 מהמשתתפים בסקר טענו שהם הולכים להגביר את עבודת השיווק שלהם דרך גוגל+. בכל מקרה  בניגוד לרשת החברתית הקודמת, גוגל באז, גוגל+ מצליחה הרבה יותר, אולם היא עדין רחוקה מהפופולאריות של פייסבוק. על כל פנים, כדאי מאוד להשתמש גם בגוגל פלוס. כי כשמדובר בשיווק דרך רשתות החברתיות, כדאי להשתמש בכל רשת זמינה ובמיוחד בגוגל+. בעתיד תדירות השימוש ברשת החברתית של גוגל תלך ותגדל כך שכולם בסוף יהיו שם. פתיחת פרופיל עסקי בגוגל לא יכול להזיק, אלא רק להועיל.

 

 

מקור הכתבה

 

https://marketingland.com/40-percent-marketers-using-google-9279