על חשיבות התוכן האיכותי לקידום אתרים

חוויית משתמש

פעם אתרים שימשו בעיקר כמקדמי תדמית לעסקים. היום לאתרים עצמם יש חלק חיוני מהצלחת העסק. ככל שיש יותר תוכן איכותי וייחודי באתר, כך יש לו סיכוי טוב יותר להיות מדורג גבוהה יותר בגוגל. בעבר אנשים כיוונו את הכתיבה למנוע החיפוש, בעוד שכיום הדרך הנכונה היא לכוון את התוכן קודם כל לקורא ואחר כך למנוע החיפוש. זה נכון שתוכן אמור להביא תנועה לאתר, אבל תוכן איכותי אמור להשאיר אותו ולגרום לו לחזור אליו. תוכן לא איכותי מעלה את אחוז הנטישה.

 

שגיאות כתיב

שניים ממאפייני התוכן הלא איכותי הן שגיאות כתיב ודקדוק לא נכון. האם יש להם השפעה ישירה על גוגל? ובכן, אין לכך תשובה חד משמעית. אבל האתרים שנמצאים בדפים הראשנים הם אתרים שרוב התוכן בהם הוא נטול שגיאות. את האתרים עם התוכן הבעייתי לא תוכלו למצוא שם.  צוות בגוגל הצליח לגרום למנוע החיפוש לזהות באיזה רמה כתוב התוכן. הם הוא ברמה גבוהה או ברמה ילדותית. גוגל תמיד משפרים את יכולת מנוע החיפוש לזהות תוכן לא איכותי. עדכון  פנדה למשל נוצר כדי להילחם באתרים המספקים תוכן לא איכותי, אך אי אפשר לומר שהוא מתמקד בדקדוק והגהה. גוגל עדין לא קורא את כל השפות באותה הרמה.

חוויית המשתמש

יצירת תוכן איכותי חשובה בעיקר לחוויית המשתמש. אם האתר יהיה כתוב בשפה טובה וללא שגיאות כתיב הגולש ישמח לקרוא בו עוד ועוד תכנים. אבל אם התוכן יהיה לא איכותי הגולש לא רק שיעזוב  אותו אלא גם לעולם לא יחזור אליו. כאמור תוכן לא איכותי מעלה את אחוז הנטישה. לכן כדאי לערוך את התכנים ולעשות להם הגהה לפני שמעלים אותם לאתר.

 

תוכן איכותי ושימושי

סוג התוכן האיכותי ביותר הוא לא רק תוכן שכתוב בצורה טובה ומעניינת אלא גם תוכן שפותר בעיות ללקוח. למשל אם שרברב יכתוב באתרו איך פותחים סתימה פשוטה בכיור, יעלה הסיכוי שהגולש אשר הגיע לאותה הכתבה יזמין את שירותי השרברב כאשר הוא יתקל בבעיה שאותה הוא אינו יכול לפתור לבד. כדאי להוסיף לתוכן גם סרטוני הדגמה. הם לא רק יעזרו ללקוח הפוטנציאלי אלא גם יעלו את זמן השהייה באתר וחוויית משתמש.