מאז אמצע העשור הקודם, הרשתות החברתיות הפכו לחלק מרכזי מהשימוש באינטרנט. נדיר למצוא כיום מישהו שאין לו פרופיל בפייסבוק או בטוויטר. רוב האנשים משתמשים ברשתות החברתיות כדי לתקשר עם אנשים בדרך פשוטה ועל מנת להפיץ את דעותיהם והחוויות אותן הם עוברים בחייהם. הרשתות החברתיות הם כלי יעיל לקידום עסקים. עסק ללא פרופיל ברשת חברתית מפספס חלק חשוב בתהליך הפרסום, המיתוג והקידום. גם בלוגים הם כלי מצוין לקידום אתרים.

פייסבוק

זוהי הרשת החברתית הגדולה והמרכזית כיום. פתחו פרופיל עסקי וצרו אינטראקציות. העלו תמונות מבית העסק וספרו לכולם דרך סטטוסים מה בדיוק אתם עושים. אחת הדרכים הטובות ביותר היא להפעיל את הקהל. אם יש לכם מוצר שאתם רוצים לייבא לארץ, ואתם מתלבטים מאיזה חברה לייבא אותו, אתם יכולים להעלות סקר ולשאול את המשתמשים איזה חברה הם מעדיפים. כך הגולשים ירגישו שיש להם השפעה על העסק ויחזרו לבדוק את האתר.

טוויטר

רשת חברתית זו מונה כמה עשרות אלפי גולשים בישראל, אבל בשאר העולם היא חזקה מאוד. בכל מקרה כדאי לפתוח פרופיל גם בטוויטר, ולהתחיל להפנות לינקים משם לאתרכם. הטוויטר מתבסס על עדכון סטטוסים (ציוצים). צרו סטטוסים מעניינים וצרו אינטראקציות עם פרופילים אחרים כדי שידעו מי אתם. אם יש לכם קהל יעד מחוץ לישראל, הטוויטר יועיל לכם מאוד. סנכרנו את הפייסבוק עם הטוויטר כך שאוטומטית כל סטטוס יהפוך לציוץ.

מייספייס

בעבר זאת הייתה רשת חברתית חשובה, כיום ערכה ירד בגלל הטוויטר והפייסבוק, אך עדין מדובר באתר גדול. צרו פרופיל והפנו לינקים ממנו לאתר שלכם. המייספייס לא דורש השקעה רבה. צרו תוכן עם מילות מפתח והעלו תמונות. האתר יעיל במיוחד למוזיקאים.

לינקדאין

רשת חברתית עסקית. בנו פרופיל ושלבו בו מילות מפתח, טייטלים ודיסקריפשנים מתאימים וכמובן הפנו לינק לאתר. באתר זה משתמשים במקרים רבים למצוא עובדים, או לחפש מקומות עבודה. מישהו יכול להיתקל בפרופיל במקרה וכך להתעניין בעסק.

ויקיפדיה

אם יש באפשרותכם ליצור ערך לעסק שלכם, עשו זאת. ויקיפדיה הוא אתר מאוד פופולארי. העלו באתר כמה שיותר מידע על העסק. אם אנכם יודעים כיצד לעלות מאמר לאתר, פנו לאנשי מקצוע או תחפשו איך עושים זאת בגוגל.

בלוגים

כמו הרשתות החברתיות, כך גם הבלוגים הפכו לחשובים מתמיד בשנים האחרונות. פתחו בלוג דרך וורדפרס, בלוגר ועוד אתרי בלוגים פופולאריים נוספים והעלו מאמרים אינפורמטיביים ומעניינים. אל תחזרו יותר מידי על מילות מפתח. 2-3 פעמים, לא יותר. זוהי דרך קלה ופשוטה להפניית לינקים. דאגו לעדכן את הבלוג כמה פעמים במהלך השבוע.