עדכוני חודש אפריל בגוגל

אפריל היה אחד החודשים הקשים והמפחידים בתקופה האחרונה לבעלי אתרים ומקדמי אתרים. בעקבות גל נוסף של עדכוני אלגוריתם פנדה ואלגוריתם האנטי ספאם החדש, פינגווין, גוגל הפך למנוע חיפוש ממוקד ובררן יותר מאי פעם, כך שלא מעט אתרים ירדו בדירוג במהלך החודש החולף. בשבוע שעבר, כהרגלם לאחר תקופות של עדכונים גדולים, גוגל פרסמו רשימה הכוללת מעל 50 עדכונים. באתר Search Engine Land פרסמו את עדכונים הבולטים ביותר.

אינדקס גדול יותר

 כידוע גוגל לא מאנדקס את כל האינטרנט אלא רק את האתרים שהוא מצליח להגיע אליו דרך העכבישים שלו. אבל במהלך חודש  אפריל גדל האינדקס של גוגל ב כ 15%. כך שעכשיו ניתן למצוא יותר אתרים ויותר מסמכים ברחבי הרשת. היום עוד רחוק עד שגוגל יאנדקסו 100% מהרשת. למעשה זה בלתי אפשרי כי בכל דקה נוסף אתר אינטרנט חדש לרשת. בכל שניה מאמר חדש עולה לאוויר.

עדכוני SEO  ודירוג

מעכשיו לגוגל יש דרכים מדויקות יותר לזהות אתרים שממלאים את תוכן האתר ביותר מידי מילות מפתח. רבים מהאתרים שנפגעו בחודש שעבר התדרדרו בגלל הסיבה הזאת. במקביל גוגל יכולים לזהות עכשיו תוכן סמכותי ואמין בצורה הרבה יותר טובה מאי פעם. עוד בעיה שרבים היו נתקלים בה הם ריבוי תוצאות מאותו דומיין. כעת גוגל יכולים להציג תוצאות ממספר גדול יותר של דומיינים.

סייט לינקס

לפעמים כאשר מבצעים חיפוש, האתר מופיע עם תוצאות נוספות מתחת לתוצאה הראשית. כלומר סייט לינקס המובילים לקטגוריות נוספות של האתר עצמו. זה מקל עם הגולש להגיע לדף ספציפי בתוך האתר כבר ממנוע החיפוש. עכשיו גוגל יכולים לחפור עמוק יותר לתוך האתר ולהציג את הסייט לינקס בצורה טובה יותר. החל מהחודש הקרוב תוכלו לראות לינקים רלוונטיים יותר לתוצאות החיפוש שלכם.

חיפוש מקומי

פעמים רבות, כאשר מחפשים למשל בעל מקצוע כלשהו, מחפשים אותו לפי אזור (אינסטלטור בתל-אביב, גנן בחיפה וכ”ו). עכשיו יהיה ניתן לראות את התוצאות הכי רלוונטיות במנוע החיפוש גם אם בעל המקצוע לא ציין במפורש את האזור בו הוא עובד. כמו כן מנוע החיפוש יודע כעת איך לפלח את האתר לפי רלוונטיות למדינות שונות בצורה מדויקת יותר. כאשר אנשים מבצעים חיפוש ברחבי העולם, חלק מהדפים יכולים להתאים לגולשים ממדינות מסוימות. לכן דפים מסוימים באתר יהיו יותר רלוונטיים בעבורם, והם אלה שהוא יראה במקום טוב יותר בגוגל.