עדכוני גוגל: מרץ-אפריל 2012

אחד הדברים החשובים ביותר לכל מקדם אתרים הוא להיות מעודכן בשינויים שגוגל מפרסמים מידי פעם. את השינויים אנשי גוגל מפרסמים דרך הבלוג המרכזי של החברה ודרך סרטוני שמעלים מהנדסים כמו מאט כץ. מי שלא יתעדכן בשינויי חשוב, כמו עדכון אלגוריתם פנדה למשל, עלול למצוא את עצמו מקדם לכיוון הלא נכון. החודש גוגל פרסמו רשימה של עשרות שינויים. חלקם משמעותיים וחלקם לא. אתר  Search  Engine Land ריכז את השינויים החשובים ביותר.

שינוי בהתייחסות לטקסט עוגן

טקסט עוגן הוא הטקס עליו מופיע הלינק. עד היום לטקסט העוגן הייתה השפעה גדולה על מנוע החיפוש. מילות מפתח שיש עליהן לינקים לאתר מסוים – מעלים את דירוג האתר. למשל אחד המקרים היותר ידועים שקרו בישראל התרחש כאשר אתרים רבים הפנו לינק מהטקסט “כישלון חרוץ” לאתר ראש הממשלה. אם הייתם מקלידים בגוגל באותו הזמן את המילים ראש הממשלה, התוצאה הראשונה הייתה האתר הרשמי של ראש הממשלה. בעקבות כמה ניסויים שבוצעו ע”י גוגל, הם החליטו לשנות את התייחסותם לטקסט העוגן, כך שהאפקט הזה לא יהיה תקף בקרוב. למעשה גוגל מתכננים להפוך את החיפוש לסמנטי, ואז טקסט עוגן יוביל למושגים נוספים בתחום ולא רק לטקסטים עם מילות המפתח עליהם מופיע הלינק.

שינויים בחיפוש התמונות

גוגל הופכים את חיפוש התמונות ליותר רלוונטי. משמעות השינוי הוא שגוגל יתחילו להתייחס לאיכות התמונות ולאיכות האתר ממנו הן לקוחות. תמונות שנמצאים באתרים אשר מדורגים גבוהה יופיע לפי תמונות מאתרים שמדורגים נמוך. תמונות בגודל טוב ורזולוציה איכותית יקבלו עדיפות על פני תמונות קטנות מידי או לא איכותיות. מה שבעצם גוגל עושים הוא לאזן בין החיפוש הרגיל לחיפוש התמונות.

התייחסות לסמלים

עד היום גוגל לא ממש התייחסו לסמלים כמו שטרודל ומירכאות. החל מהחודש, מנוע החיפוש יאנדקס את הסמלים. כך שאם נמנעתם על היום לשים מירכאות על ביטויים מחשש שמנוע החיפוש יתעלם מהם, מהיום אפשר להתחיל לשים כל סמל מבלי לחשוש. למעשה שינוי זה תורם לאיכות הטקסט כי במקרים מסוימים, כאשר מורידים את המירכאות,  התוכן מקבל משמעות אחרת.

שיפור בניווט דרך מילות מפתח

לפעמים המשתמש מנסה להגיע לאתר מסוים דרך הקשת מילות מפתח מכיוון שהוא לא יודע את ה URL. גוגל משפרים את איכות הניווט כך שיופיעו בתוצאות החיפוש האתרים הרלוונטיים ביותר. למשל אם יש אתר שהדומיין שלו הוא עם מילות המפתח המבוקשות, אבל הוא לא רלוונטי, אם אותו האתר הוא חסר תוכן, האתר ידורג נמוך. גוגל יאזנו את החיפוש בין מילות מפתח מקומיות למילות מפתח כלליות.