עדכון פנדה 3.3

כשאלגוריתם פנדה יצא הוא זעזע את עולם ה .SEO אתרים עם תוכן משוכפל התדרדרו בדירוג. מה שבעצם גוגל עשו הוא לשים את תוכן האתר במרכז. אתרים שסיפקו תוכן מקורי, קיבלו עדיפות מול אתרים שסיפקו תוכן מועתק או חזרו על אותו התוכן כמה פעמים בתוך האתר עצמו. ב 28.2.12 גוגל שחררו עדכון לאלגוריתם פנדה (גרסה 3.3).

תוצאות חיפוש אמינות יותר מתמיד

אז מה הוא בעצם פנדה 3.3? לטענת גוגל משמעותו הוא ריענון מערכת פנדה. כך תוצאות החיפוש יהפכו לאמינות, מדויקות ויעילות יותר למשתמש.  זה אומר שפנדה ישפוט את הטקסטים טוב יותר ויהיה רגיש יותר לפרטים. הדבר דומה לעדכון 3.2 שבוצע חודש קודם לכן. גוגל מסרבים לפרט  יותר מידי על עדכון 3.3, אבל מעכשיו  גוגל יפסיקו להעריך אתרים  לפי הלינקים המופנים אליהם. גוגל השתמשו עד היום במאפייני הלינק כדי להבין  טוב יותר את הנושא של הדף אליו הוא מפנה.

השפעה על חיפוש מקומי

העדכון צפוי להשפיע גם על החיפושים המקומיים. החיפושים של Google Places יתבססו מאתה על תוצאות החיפוש הראשיות של העסק. זה אומר שאם לעסק שלכם יהיה דף ב Google Places אז דירוגו יושפע ממיקומו של אתר העסק. עדכון זה ועוד ועשרות עדכונים נוספים שגוגל שיחררו במהלך חודש פברואר צפויים להפוך את תוצאות החיפוש למדויקות יותר. כלומר אתרים רשמיים יתגלו באופן הרבה יותר טוב וכמות גדולה מתמיד של תמונות יאנדקסו במנוע החיפוש.

איך זה ישפיע על עבודת ה SEO?

האמת היא שהשינוי הזה הוא המשך המגמה שהתחילה כאשר הופיע אלגוריתם פנדה לראשונה. אם פעם לינקים היו הדבר החשוב ביותר לקידומו של אתר, מאז פנדה חשיבותם רק הולכת ופוחתת. כך שאם עד היום קידום האתרים שלכם התבסס בעיקר על לינקים, כדאי שתתנו הרבה יותר חשיבות לתוכן. ולא לסתם תוכן, אלא לתוכן איכותי. כי זאת המטרה המרכזית של גוגל. בסופו של דבר גוגל רוצים להציג למשתמש את האתר עם התוכן האיכותי ביותר. אתר שיציג  את המידע הטוב ביותר, הנרחב ביותר והמדויק מכולם אמור לקבל עדיפות. עם כל עדכון של גוגל, הם הולכים ומתקדמים יותר למטרה זו.