סוג שרתים- בוחרים בשרת המתאים לכם

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות, עסקים ואנשי המגזר הפרטי בוחרים  להשתמש בשירותי ענן בו התמה העיקרית וזו אשר הצליחה לשווק את עצמה בצורה מצליחה ביותר היא השרתים הוירטואליים ייעודיים.

 

השיווק המוצלח של שרתים אלו הצליח לא רק באמצעות כלי פרסום מוכרים המרשימים את הלקוח וגורמים לו לסקרנות אלא באמצעות הכלי הפרסומי הטוב ביותר- המשתמשים. רוב הלקוחות שהשתמשו בשרתים המוצעים על ידי מחשוב ענן בחרו להמליץ עליהם לאחרים, וכך על ידי שיווק שהתמקד בעיקר בהיבט הויראלי ‘מפה לאוזן’ פורסמה יעילותם הרבה של השרתים הווירטואליים.

 

סוג שרתים- “משרה מלאה” ללא הכשרה

חברות, עסקים ואנשי המגזר הפרטי להם יש אתרי אינטרנט תמיד חייבים להשתמש בשרתים שונים על מנת לאחסן ולגבות קבצים מסוגים שונים של אתרי האינטרנט. רבים בוחרים שרתים באופן אקראי ומבצעים את אחסון האתר בעצמם, תוך שהם משוכנעים כי הם יודעים כיצד להתנהל מול השרת. לצערנו, פעמים רבות הם מגלים כי הם טעו רק כאשר מאוחר מדי. יש לקחת בחשבון כי לא במקרה הגישה הרווחת כיום היא השכרת שירותיהם של מקצוענים המומחים בתחומים שונים, אשר בהם אין לנו בסיס של מידע או התמחות כלשהי. בחירת חברה אשר תספק לכם שימוש בשרתים שלה, בחירת סוגי שרתים אשר יתאימו למטרות שלכם, אחסון וגיבוי הן פעולות למקצוענים בלבד, וכל אחד אשר מחליט לקחת עוד “משרה מלאה” על גבו ללא שום ידע בביצוע התפקיד, חייב להיות מוכן לכך כי הזול יכול לעלות ביוקר.

 

מחשוב ענן מול מחשוב קונבנציונאלי

היתרונות של שרתי מחשוב ענן רבים ולכן אנו חשים צורך להביא בפניכם את רשימת היתרונות וזאת על מנת שתבצעו השוואה בין סוגי השרתים של מחשוב ענן לעומת מחשוב קונבנציונאלי ותכריעו באשר לסוג השרת אשר ישרת אתכם בצורה היעילה ביותר:

שרתים שרידים ויתירים- מחשוב ענן מאפשר לכם לשמור את על המידע הארגוני של העסק או החברה שלכם על סוגי שרתים אשר אינם תלויי חומרה. היתרון המרכזי של בחירת שרתים אלו בא לידי ביטוי בעובדה כי כאן כל החומר שלכם ישרוד ללא שום הגבלה של חומרה או גיבוי.

מחירים- אתם מחליטים מה הצרכים שלכם ומה תדירות השימוש שלכם ועל ידי כך מצמצמים את ההוצאות. מחשוב קונבנציונאלי מצריך השכרה של שרת, מערכת הפעלה שתותקן עליו, אפליקציה מתאימה, מערכת גיבוי לשרת, אבטחת מידע, אנטי וירוס, חשמל, קירור ונראה כי הרשימה אינה נגמרת וכן ההוצאות על השרת וכל הנלוות לו. העלות של שרתים המשתייכים למחשוב ענן תהיה בהתאם לכמות המשתמשים או בהתאם למספר המעבדים הנדרש לכם, נפח ההארד דיסק וכמות הזיכרון. חסכון משמעותי בעלויות לעסק.

משלמים רק על שימוש בשרתים- אין כאן תשלום קבוע אלא רק על פי דפוס השימוש שלכם וכן ניתן להקטין באופן מיידי את השירות או להפסיקו קליל דבר המאפשר לשלוט בהוצאות העסק.

לסיכום, המאפיינים האטרקטיביים של מחשוב ענן מובילים רבים לבחור בו. השירות נמכר בהתאם לצרכיו של המשתמש, הוא גמיש ומנוהל אך ורק על ידי הספק. השרת במחשוב זה הוא יחידה בסיסית עם כתובת ייחודית לכל לקוח, ניתן להגדיר מחדש את השרתים הוירטואליים כל אימת שמעוניינים בכך ולהרחיב את סל השירותים בהתאם לצרכים שלכם.

 

סוגי שרתים

• שרת ייעודי- כאן מדובר על האפשרות היקרה ביותר של שרת אחד אשר יוקדש לאתר אינטרנט אחד או לחברה אשר מעוניינים לאחסן ולגבות את כל האתרים שלה על שרת אחד שמשתייך רק לה. חברות אינטרנט וחברות מסחריות גדולות בוחרים בשרת זה.

• שרת שיתופי- האפשרות הפופולארית ביותר. כאן תשכירו שטח אחסון יחד עם עוד הרבה אחרים על שרת אחד.  שימוש בשרת זה אינו מתאים לאתרים עם תעבורה גבוהה או כאלו אשר דורשים שטח גדול של אחסון.

 שרת וירטואלי (שרת VPS)- הפתרון הווירטואלי הטוב ביותר עבור אנשים המעוניינים בשרת ייעודי אך אינם מעוניינים בהוצאה חודשית גדולה. כאן מדובר בשרת שיתופי בו ניתנת לכם מחיצה פרטית.

 

היתרונות של שרת יעודי

? “השרת שלכם”- כיוון שמדובר במחיצה פרטית בתוך השרת המיועדת אך ורק לשימושכם, רמת הביצועים תהיה גבוהה וכן המהירות שלו.

? רמת אבטחה גבוהה

? שטח דיסק גדול

? אפשרות של התקנת מיני רכיבים ושיוך פונקציות שונות

? יציבות גבוהה של כל המערכות בהן אתם משתמשים

? אין השפעה של גורמים חיצוניים

 

המאמר נכתב ע”י

 

https://www.virtual-it.co/