ניתוח מתחרים

אחד השלבים החשובים ביותר בדרך לקידום אתר הוא חקר מתחרים. ניתוח מתחרים המוביל להבנת הנקודות החלשות כמו גם החזקות, עוזר לתכנן את האסטרטגיה המרכזית לקידום האתר. כל אחד צריך לדעת מול מי הוא עומד לפני שהוא מתחרה מולו. חקר מתחרים חשוב מאוד בעיקר כשמדובר בחברה חדשה ואתר שעלה זה עתה לאוויר. למעשה  חקר מתחרים נחשב לשלב הראשון אותו יש לבצע בתהליך הקידום.

דע מול מי אתה עומד

חשוב להבין כמה מתחרים רציניים יש בתחום ועל מה בדיוק הם מתחרים. מה היא שיטת הקידום שלהם ואיפה ובאיזה מילות מפתח בדיוק הם מופיעים. לפי כך תדעו איפה בדיוק יש לחזק את האתר שלכם. אם המתחרה שלכם בנה אתר ממותג וגדול, אתם צריכים להבין שכדי לעמוד בקצב שלו ולהוות אלטרנטיבה לבחירת הלקוח, אסור לכם בשום אופן לבנות אתר שנראה פחות טוב. כאשר לקוח פוטנציאלי מגיע דרך גדול, עיצוב האתר הוא אחד הגורמים המכריעים ליצירת קשר.

איפה המתחרה לא נמצא

במידה והמתחרה שלכם ותיק בתחומו ויש לו אתר עם דומיין מראשית עידן האינטרנט, יהיה לכם קשה להשיגו. לכן כדאי לבדוק את הנישה שאליה הוא עדיין לא נכנס או נישה בה הוא לא כל-כך חזק. עד שתגיעו לרמה שלו, כדאי להם להיכנס היכן שרגל המתחרה עוד לא דרכה. עד שהוא יבין מההוא פספס, אתם כבר תשלטו בתחום.

 אלטרנטיבה לגולשים

כאמור, כדי לגבור על המתחרה יש ליצור אלטרנטיבה ראויה לגולש. לכן חובה לחקור את אתר המתחרה בצורה מעמיקה עד לרמת הפסיק. קראו כל מאמר, ראו כל סרטון והביטו בכל תמונה. העובדה שאתם בונים אתר חדש לא חייבת להיות חיסרון. זה יכול להיות גם יתרון. כיצד? יש לכם הזדמנות ללמוד מכל הטעויות של המתחרה. אם התוכן שלו יבש ומשעמם. אם התוכן שלא לא עדכני, אז תעלו תוכן עדכני ומרתק. למעשה בלי קשר למתחרה, חשוב לדאוג לתוכן מעניין. בנוסף בדקו על מה המתחרים לא כתבו. למה הם לא התייחסו ותנו לנושאים כאלה מקום טוב באתר החדש.