ניהול תקציב פרסום לעסקים קטנים

לבעלי עסקים קטנים בתחילת הדרך יש רצון גדול להשיג כמה שיותר לקוחות. אך כדי לעשות כסף קודם כל צריך להוציא כסף. הרבה כסף למעשה. לא לכל בעל עסק יש תקציב גדול לפרסום. לשם כך בעלי העסקים צריכים לגייס משקיעים או/ו לקחת הלוואות. פרסומות ברדיו, בטלוויזיה ובעיתונים עולות כסף רב. אבל יש דרך פחות יקרה להגדיל את מספר הלקוחות ולגרום לעסק לצמוח על ידי פרסום. אפשר לעשות זאת ע”י  קידום אתרים.

קידום אתרים

אחת הדרכים היעילות ביותר להשגת לקוחות היא למשוך את תשומת ליבם תוך כדי תהליך החיפוש באינטרנט. לשם כאן צריך לקדם את האתר בגוגל ולהביא אותו לדף הראשון. קידום אתרים הוא פרסום ממוקד ומפולח. התחום מתחלק ל 2.

1. קידום ממומן: שלושת התוצאות הראשונות בדף הראשון בגוגל הן מודעות ממומנות. התשלום הוא על כמות ההקלקות של הגולשים על המודעות. כך שאם אף אחד לא הקליק על המודעה –  אין לכם סיבה לשלם. יש מילות מפתח יקרות ויש מילות מפתח זולות יותר. חשוב לפרסם על מילות המפתח הרלוונטיות בנושא העסק לאחר חקר מילות מפתח מקיף.

2. קידום אורגני: עשרת התוצאות אשר מופיעות מתחת למודעות הממומנות הן תוצר של קידום אורגני. על מנת לקדם אתר ולגרום לו להופיע בדך הראשון, אפשר לשכור את שירתיה של חברת קידום אתרים (SEO) או לעשות זאת לבד. קידום האתר תלוי בגורמים רבים. המרכזיים בהם הם העלאת תוכן איכותי לאתר והחלפת לינקים בין אתרים.

רשות חברתיות

רשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר הן דרך נפלאה ליצור למוצר ולעסק שם גדול ומיתוג מוצלח. רשת הפייסבוק מתקרבת בצעדי ענק לעבר משתמש המיליארד. קמפיין טוב ויצירתי יכול להפוך לקמפיין ויראלי ברשת. בזכותו עסק קטן או בינוני יכול להפוך בין לילה לעסק ידוע. בעזרת דמיון ואסטרטגית שיווק נכונה אפשר להגדיל את מספר הלקוחות באופן משמעותי. אחד מכלי הפרסום הטובים ביותר הוא הלייק. אם מישהו עושה לייק  לדף העסקי של האתר שלכם בפייסבוק, החברים שלו רואים את הפעולה. כאשר החבר עושה לייק, החברים שלו רואים את הפעולה וכך  הדף העסקי צובר עוד ועוד הכרה. כל מאמר שתעלו באתר, אפשר לשתף דרך הפייסבוק ולהגדיל את כמות הכניסות לאתר באלפי אחוזים. 

יוטיוב

צילום סרטונים והעלאתם ליוטיוב יכול לתרום רבות לקידום האתר. לעיתים קרובות אנשים מחפשים איך לבצע פעולות כלשהן. למשל אינסטלטור יכול להעלות סרטון על איך לפתוח סתימה. בפעם הבאה שללקוח הפוטנציאלי תהיה תקלה רצינית בצנרת, יגדל הסיכוי שהוא יזמין את אותו האינסטלטור. ניתן לשלב פרסומות ביוטיוב וגם במקרה זה, התשלום מתבצע רק במקרה והגולש צפה בסרטון.

 

 

מחירי קידום אתרים

לפני שפונים לחברת קידום אתרים חשוב להבין כי לא מדובר בקניית שירות אלא בהשקעה לטווח ארוך. את התוצאות רואים לאחר כמה חודשים, חצי שנה ולפעמים לוקח אפילו מעל לשנה להגיע לדף הראשון. בזירות תחרותיות כמו השכרת רכב, פרחים או צימרים, צריך סבלנות רבה על מנת להגיע לנראות טובה במנוע החיפוש. עלות קידום אתר לעסק קטן בתחילת הדרך, למשל טכנאי מחשבים, או מדביר, היא בין 2000-4000 ש”ח. בזירות תחרותיות המחירים גבוהים יותר ויכולים לנוע בין 4000-8000 שח בחודש ואפילו יותר. אבל לאחר שהאתר מגיע לדף הראשון, ניתן להחזיר את ההשקעה די מהר ולגרום לעסק לצמוח בקלות. חשוב לדעת שגם לאחר הגעת האתר לדף הראשון, צריך להמשיך לקדמו. כאשר הקידום מופסק המתחרים יכולים לעקוף את האתר בקלות.