ניהול מוניטין ללקוח

קידום אתרים מוצלח אינו מסתיים בכך שאתר הגיע לדף הראשון עם כל מילות המפתח המרכזיות. אם אתם שואפים לשלמות, עליכם להבין שדף ראשון הוא האמצעי ולא המטרה. הדבר החשוב ביותר הוא אחוזי ההמרה. אם הרבה אנשים נכנסים לאתר, אבל הם לא קונים דבר, סימן שהשגתם את המטרה שלכם אבל לא את המטרה הסופית של הלקוח. קיימות שיטות רבות לגרום ללקוח לשתות מהבאר לאחר שהוא הגיע אליה. הפעם נתרכז בשיטת ניהול המוניטין.

מיתוג ומוניטין

חלק מרכזי מהמיתוג הוא ניהול המוניטין. ככל שלעסק ולבעל העסק יש שם גדול יותר וחזק יותר בתחום בו הוא פעול. ככל שהוא נחשב למומחה בתחומו ואמין, כך גדל הסיכוי שלקוחות יתייעצו איתו ויקנו דווקא ממנו. את המוניטין צריך לנהל – כי מוצר טוב בלבד לא יצליח לעשות את כל העבודה בעצמו. לשם כך ניתן לעבוד במספר פלטפורמות.

אתר מושקע

כשמנהלים מוניטין ללקוח –  אסור בשום פנים באופן לבנות אתר זול או אתר על שבלונה. אתר זול יגרום לגולשים לחשוב שבעל העסק קמצן ולא מקצועי. אתר מושקע הוא חלק חשוב מאוד במיתוג ובהבניית רגש אצל הלקוח כלפי החברה. זה לא המקום להתקמצן בו. השקיעו בכל פרט קטן כולל הלוגו.

בלוג ממותג

הקמת אתרי תמיכה ללקוח לא יצליחו לבנות את המוניטין. אחד מהבלוגים צריך להיות מעוצב כמעט כמו אתר. הבלוג צריך להיות מנוהל תחת שם בעל העסק או ע”י כמה מהעובדים המרכזיים בו. הבלוג יכול גם להיות בתוך האתר. ככל שבעל העסק ועובדיו יציגו יותר מומחיות, כך אנשים יעריכו אותם יותר. כשהם יצטרכו עזרה הם יחפשו אותה בבלוג ובהמשך הדרך יקנו שירות או מוצר מהחברה. לא צריך להלל את החברה שלכם בבלוג. למעשה אין בכלל צורך להזכיר את החברה, אלא פשוט להפגין ידע ולהיות שם כשצריכים אתכם.

קבוצה בפייסבוק

להבדיל מדף עסקי שנועד כולו כדי לקדם את מוצרי החברה ולפרסם מבצעים, את הקבוצה צריך לנהל כמו שמנהלים בלוג. הקבוצה יכולה להתרכז ספציפית בנושא אחד ואינה חייבת לכלול את כל הנושא הרחב של החברה. למשל אם ללקוח יש קייטרינג, אפשר להתמקד בסוג מזון מסוים, למשל רק בבשר. זאת יכולה להיות קבוצה בה מפרסמים מתכונים. הלקוח צריך לנהל את הקבוצה אבל לא להפגיז אותה בתוכן על עצמו או על החברה. בניגוד לבלוג, בקבוצה צריך לקחת צעד אחורה ולתת לחברי הקבוצה לקחת חלק מרכזי.