לא כל בעל עסק מוכר כמות מצומצמת של מוצרים. חלקם מוכרים סחורה מאוד מגוונת כך שכמעט ואין קשר בין מוצר אחד לשני. יכול להיות שחברה אחת תמכור טלפונים סלולריים, בגדים וכוסות מיוחדות. במקרה כזה, קשה למצוא קונספט מרכזי לאתר. אז האם כדאי בכל זאת לחלק את האתר למדורים ולקדמו, או להעלות אתר נפרד לכל סוג סחורה אחרת?

היחס של גוגל לאתר

גוגל מנסים להציג את התוצאות הטובות ביותר והנוחות ביותר לגולש כך שהוא ימצא את מה שהוא מחפש שמהירות. כאשר סוג סחורה מסוים נמכר באתר, גוגל יכול להתייחס אליו בתוך אתר עם סמכות גבוהה, בין היתר בזכות ותק או כי האתר בנוי ומקודם בצורה נכונה. במקרה והאתר מוכר סוגים שונים של סחורה, אך הדומיין שלו הוא על סוג סחורה מסוים, יכול להיות מאוד שגוגל ייתן לו עדיפות על סחורה זו כך שיהיה ניתן להגיע יחסית מהר לדף הראשון, אבל בשאר סוגי הסחורה יהיה קשה מאוד לקדם מכיוון שגוגל רואים את האתר בתוך אתר המתמקד בעיקר בסוג סחורה מסוים.

אתר נפרד לכל נושא

אין צורך להקים עשרות אתרים לכל סוג סחורה באתר. אבל לא יזיק לבנות אתר נפרד לכל סוג סחורה. למשל אתר המיועד לטלפונים סלולריים ובו אפשר למכור את כל המוצרים הקשורים. אתר המוקדש למכירת בגדים בלבד ואתר המוקדש לאביזרים מיוחדים. כל אתר צריך להתמקד אך ורק בסוג סחורה אחד. כל אתר צריך להיות מקודם. כל אתר יכול לשמש כאתר תמיכה במידה מסוימת לאתר אחר.

קידום רב של אתרים

במידה ובכל זאת בחרתם לפתוח כמה אתרים לנושא אחד. עשו זאת בחוכמה. למשל אם אתם מוכרים טלפונים סלולריים, אז הקימו לכל מוצר אתר נפרד אל תערבבו שני סוגים. היתרון שבקידום רב אתרי טמון בכך שאין צורך לקדם את כל האתרים על כל המילים. כל אתר יכול להיות מקודם על מספר מילים וכך קידום אתרים הופך להיות יעיל. נכון, זה לא זול לקדם כמה אתרים במקביל, אך חברות הקידום ישמחו להתאים לך מחיר מיוחד לחבילת קידום מרובת אתרים.