משמעות IN PAGE ANALYTICS

ניתוח סטטיסטי ומעקב אחר תנועת גולשים ברשת האינטרנט הינו תחום מורכב ומרתק שנחקר רבות בעולם ה – SEM. ניתוח ובחינה של נתונים סטטיסטיים אלו מסייע לנו מקצועני ה  SEO וה- SEM לשפר את יחס ההמרה באתר הלקוח ואת הקמפיינים בכללותם. במאמר הקודם כתבתי על החשיבות של ניתוח תנועת גולשים לאתר אינטרנט על ידי כלי סטטיסטי מדויק. הצגתי את הכלי המרכזי של גוגל – GOOGLE ANALYTICS וכתבתי על התכונות המיוחדות של אותו כלי ממבט כללי. במאמר זה בחרתי לכתוב ולהתמקד בתוכנה מעניינת ומרתקת שיצאה לאור על ידי גוגל – IN PAGE ANALYTICS TOOL כלי זה מהווה חלק חשוב בחבילת האנליטיקס ומאפשר לנו לעקוב אחרי תנועת גולשים וויזואלית באתרנו.

רקע כללי על הכלי החדש של גוגל IN PAGE ANALYTICS

בניית קמפיין SEM  מוצלח מחייב מעקב וניתוח של תנועת גולשים. על ידי ניתוח תנועת גולשים אנו יכולים למדוד ולשפר את האופן שבו האתר מתפקד. כמו שהסברנו בעבר אנליטיקס הוא כלי סטטיסטי מרכזי והכרחי לניהול חכם ונכון של פרויקטים. הייחוד בכלי הנוכחי הוא האלמנט הוויזואלי.  עד היום היינו רגילים לחקור ולדלות מידע על פי – דפים, מילות מפתח ומיקומים ואליו עם הכלי  החדש תמונת המצב משתנה ומאפשרת לנו לקבל מידע וויזאלי אודות אחזו ההקלקות על כול קישור בדף.

 

סרטון רשמי מטעם גוגל שמסביר את החשיבות של הכלי החדש 

 

 

על החשיבות של ניתוח נתונים – חוויות מהשטח

עבודת  ה- SEM  מורכבת ממספר שלבים מרכזיים בעלי חשיבות רבה להצלחתו של כול קמפיין:

• בניית אסטרטגיה שיווקית
• ביצוע והפעלה של הכלים השיווקיים.
• ניתוח ומעקב אחר תוצאות בניית אסטרטגיה מתאימה יותר בהתאם לתוצאות.
ניתן לומר כי כול אדם שעוסק בתחום הפרסום באינטרנט מכיר את המשפט הבא: “יש לי אתר אינטרנט כבר 10 שנים אבל לא ראיתי שום הכנסה מהרשת”.
מצב זה הוא מצב בעייתי – כיוון שאדם שפעל במשך 10 שנים ללא שינוי אסטרטגיה משול לעיוור במקרה של אדם פרטי ולמובטל במקרה של מנהל בחברה. התוצאות המתקבלות ממפגשים שכאלה מאכזבות ולא מובילות לשינוי קונספציה משמעותי בצד הלקוח.

אז איך עובדים בצורה נכונה?

• למידה מדוקדקת של – שוק המטרה ושווקי מטרה נוספים אותם אנו מטרגטים כחלק מאסטרטגיה פרסומית רחבה.
• בחינת – אופי העסק או הארגון – מוצרים, תקציב וכולי.
• בחינת נפחי חיפושים במנוע החיפוש.
• גיבוש החלטה – על אופן פעולה ראשוני.
• מתחילים קמפיין SEO ראשוני בקצב איטי – כזה המבוסס על אופטימיזציה ותוכן.
• מתחילים קמפיין ממומן ברשתות המתאימות בקצב גבוהה ולומדים את השוק.
• מנתחים את התוצאות ומתקנים את האסטרטגיה בהתאם.

סיכום דיון

גוגל מהווה את אחד ממקורות המידע החשובים בעולם המודרני. בניית אתר אינטרנט אינה מסימה פשוטה ועל מנת לקבל ערך עסקי כול שהוא ממדיה זאת אנו צרכים לעבוד על פי שלבים מאוד ברורים. במאמר זה רציתי לחשוף את הגולשים לכלי מצוין מבית גוגל.  IN PAGE ANALYTICS מאפשר לנו לראות בצורה וויזואלית איזה חלקים באתר שלנו מושכים יותר גולשים. הכלי החדש מאפשר לנו לבחון את ה- GUI   באתר האינטרנט ולשפר את האתר בהתאם לתוצאות המתקבלות. זכרו SEM ופרסום ברשת אינם נגמרים בבניית אתר ההפך הוא הנכון! תהליך SEM  בריא ונכון הוא תהליך חכם ומורכב שפועל לאורך זמן ומשתפר על ידי איסוף נתונים למידתם וניתוחם. נצלו את הכלים המצוינים האלה ושפרו את ה – ROI  שלכם בהצלחה !

מאמר זה נכתב על ידי גלעד אלעזר – איש קידום אתרים ו SEM.