משהו קצת קליל יותר- סוגי מקדמי אתרים בישראל

המאמר הזה נכתב מתוך רצון להכניס אווירה קלילה יותר, לעשות משהו שונה מהרגיל. בכל יום אחר, אנחנו בצוות מיכאל גורודינסקי, שוקדים על הכנת מאמרים מקצועיים שקשורים לתחום קידום אתרים, מתוך מטרה אחת ברורה: לתת ערך מוסף ללקוחותינו אשר מחפשים מידע מקצועי או למקדמי אתרים עמיתים שמתעניינים באיזה שהוא חומר מקצועי שהם לא מצליחים למצוא.

בזכות העבודה הקשה הזו, האתר שלנו צבר כבר מאות מאמרים מקצועיים בנושאים שונים בתחום קידום אתרים. אז היום בחרנו לעשות משהו קצת אחר, המאמר הזה הוא לא מקצועי אלא נועד להשרות אווירה קלילה יותר ולתת אתנחתא קומית לכל קוראי האתר שלנו, מקווים שתהנו:

סוגי מקדמי אתרים בישראל:

1. זה שעובד אל תוך הלילה– הסוג הראשון זה מקדם אתרים הבודד, שמחזיק על עצמו ועל גבו את כל נטל העבודה, הוא זה שמקדם אתרים, הוא זה שהולך לפגישות וכל היום עסוק. בדרך כלל מדובר באיש מקצוע מסור מאוד, מקצועי מאוד שמתחיל למעשה את יום העבודה שלו מאוחר בלילה, רק לאחר שכל הטלפונים והמיילים הפסיקו להפריע. יום העבודה שלו מתחיל בשמונה בערב ויכול להיגמר גם בארבע בבוקר, הרי הוא חרוץ, כבר אמרנו.

בדרך כלל אם אתם מחפשים לקדם אתר אינטרנט- המקדם הזה הוא טוב בשבילכם מאוד, הוא מאוד מסור לעבודה שלו, עושה אותה על הצד הטוב ביותר, כאשר הבעיה היחידה היא שלא ניתן להשיג אותו עד 11 בבוקר, אחרי שהלך לישון בארבע. ככה זה עובדי לילה חרוצים.

2. זה שמעביר הכול לפרילנסרים– אם מקדם אתרים הראשון שדיברנו עליו הוא הריכוזי שעושה הכול בעצמו ולא מצליח או לא מוכן להיעזר באף אחד אחר, אז כאן יש לנו את ההיפך הגמור מכך. מדובר על מקדמי אתרים שבדרך כזו או אחרת מצליחים למצוא הרבה מאוד עבודה, פרויקטים או אתרים לקידום.

אתם בטח מכירים את האנשים האלו, כאלו שמכירים את כולם, איך שהוא מצליחים כל הזמן למצוא לקוחות חדשים, בלי שבכלל מתאמצים. בחיים לא תראו אותם מקדמים את האתר שלהם או מפרסמים בגוגל אדוורדס כדי להשיג עבודה, איך שהוא זה קורה להם לבד.

כאשר הם כבר מוצאים עבודה, הם ישר מעבירים אותה לפרילנסרים אחרים וחרוצים, כדי שהם יעבדו. המעביר הוא למעשה מקדם אתרים שרק גוזר קופונים ולא עושה שום דבר לבדו, זה פשוט לא הקטע שלו לעבוד. היתרון בלעבוד עם מקדם אתרים כזה, שיהיה לכם מאוד נחמד בפגישות החודשיות שלכם, מצד שני ככל הנראה לעולם לא תדעו מי בכלל מקדם לכם את האתר או מה בדיוק עושים שם.

3. חברה גדולה לקידום אתרים– אם עד עכשיו דיברנו על פרילנסרים שעובדים מהבית, אז כאן אנחנו מדברים על ההיפך הגמור מכך, אנחנו רואים מולנו חברה גדולה באמת, כזו שיושבת בבניין משרדים מפואר בקומה גבוהה, יש לה מנכ”ל וסמנכ”לים, מערך שלם של אנשי מכירות והיא גובה מחירי עתק מהחברות שהיא מקדמת להם את אתרי האינטרנט.

כולכם מכירים את החברות האלו, מבחינת עבודת קידום אתרים בגוגל, היא עושה אותה עבודה כמו כולם בדיוק, אבל גובה תעריפים של חברה גדולה ועשירה שצריכה לממן משרדים ומזכירות. היתרון בלעבוד עם חברה כזו זה ההרגשה הטובה שתהיה לכם, כי חברה גדולה ועשירה עושה לכם את הקידום, מצד שני: כמה תועלת כבר באמת מביאה חברה גדולה לאתר הבודד והקטן?

4. חברה גדולה ושקרנית– לצערנו, כולנו מכירים גם את החברות האלו: הופעה חינם בעמוד הראשון כל החודש תמורת 400 שקלים בלבד וכל מיני סיפורים בסגנון הזה, הרבה מאוד הבטחות ריקות עוד לפני שמתחילים לעבוד, הצעות שנשמעות סופר אטרקטיביות ואין מאחוריהן שום דבר בכלל: קידום חינם בוואללה ובאנר בנענע יחד עם עשרים מילים בגוגל, תמורת 345 שקלים לחודש כולל מעמ. ניתן רק להצטער שבתחום נפלא כמו שלנו פרחו כל כך הרבה חברות שלא באות להציע שירותים איכותיים, אלא באות לרמות ולהונות אנשים. אין מה לעשות, העולם הוירטואלי מושך אליו הרבה מאוד אנשים, רובם הגדול- אנשים מצויינים, אך חלקם מנוולים.

מאיתנו- צוות מיכאל גורודינסקי, אנחנו מאחלים המון הצלה וסוף שבוע מעולה לכולם, שתהיו רק בעמוד הראשון.