מנהלי חברות ואתרים, שימו לב: קיבלתם כלי חדש להצלחה

המטרה היא לקרב את הגולש אל אתר החברה, להשאיר אותו שם ככל שיידרש ובסופו של דבר להציע לו מוצר או שירות. אך אם בעבר הלקוחות היו נכנסים אל החנות והמנהלים היו צופים בהתנהלות שלהם, כיצד ניתן כיום לדעת מה הם הרגלי הגלישה ואילו אלמנטים באתר האינטרנט אכן משיגים את מטרתם? לשם כך פותח כלי כמו גוגל אנליטיקס.

המעקב אחר הרגלי הגלישה מעולם לא היה קל יותר

תפקידו של גוגל אנליטיקס הוא לתת את כל הנתונים ההיקפיים על הרגלי הגלישה באתר מסוים. באמצעות קבלת נתונים טכניים והפקת דוח קריא ופשוט מקבלים המשתמשים של גוגל אנליטיקס את כל הידע שהם צריכים, החל מכמות המבקרים בכל שנייה ועד לכמות הצפיות בדפים מסוימים. המשמעות של גוגל אנליטיקס עצומה והיא מצטרפת לשורת כלים אחרים שתפקידם לקרב את הגולש לחברה. בנוסף, גוגל אנליטיקס הנו כלי הניתן חינם כאשר המטרה היא להגדיל את התנועה באתרים בכל רחבי העולם. תוכנת גוגל אנליטיקס יודעת גם להצביע על המקור ממנו מגיעים הגולשים ובכך לעזור למנהלי האתר לכוון לסביבה הטובה להם ביותר על מנת לגרות לקוחות קיימים ולהשיג לקוחות חדשים. למרות כל האמור, חשוב לזכור כי גם כלי משוכלל ומפותח כמו גוגל אנליטיקס אינו יכול לקצר את הדרך שלכם להצלחה.

את עבודת הניתוח אתם צריכים לעשות

התפקיד של גוגל אנליטיקס הוא רק לתת אינדיקציה – מדויקת ואמינה – ולא לבצע פעולות. את ניתוח הנתונים המתקבלים מתוך גוגל אנליטיקס צריך לעשות בזהירות ובייעוץ גורמים רלוונטיים נוספים. אין ספק כי גוגל אנליטיקס מקל משמעותית על מנהלי אתר את העבודה שלהם, אך ישנם אלמנטים רבים אחרים עליהם צריך לשים דגש. עולם האינטרנט וכמובן גם גוגל אנליטיקס דומה לכל תחום עסקים אחר, בו צריך להשקיע מחשבה וסבלנות על מנת לראות תוצאות. כל מנהל יגיד לכם כמה חשוב להישאר עם יד על הדופק, ולכן גוגל אנליטיקס הנו כלי אטרקטיבי כל כך. האפשרות לבצע מעקב רציף אחר גלישה באתר, על בסיס זמן או בהשוואה לאתרים אחרים, מצוינת לאתרים גדולים וקטנים כאחד והופכת את מינוף אתרי האינטרנט כעסק רווחי לכל דבר לפשוט עוד יותר. לסיכום, גוגל אנליטיקס הוא הכלי שמבטא בצורה הטובה ביותר את המגמה הזו ולכן הוא גם אפקטיבי כל כך לעומת כלי עזר אחרים.