מה מקדם אתרים צריך לדעת לפני שהוא מתחיל לעבוד עם לקוח

בכל יום עוד ועוד בעלי עסקים מתעוררים ומגלים שאם אין להם אתר אינטרנט  – הם מפסידים לקוחות רבים. בהמשך הם מגלים שאם אתר האינטרנט אינו נמצא בדף הראשון, הם נחשבים לכמעט בלתי נראים. לאחר שבעלי האתרים מבינים עד כמה חשוב לקדם את האתר, מגיע השלב בו הם מחפשים חברת קידום ומגלים שמחיר הקידום לחודש יכול להגיע לאלפי שקלים. לכן לא קל לשכנע בעלי אתרים להפוך ללקוחות. לכן חשוב מאוד שכל מקדם אתרים ישאל את הלקוח כמה שאלות בסיסות על מנת להגיע להבנה ולתיאום צפיות בן שני הצדדים. להלן שאלות שכדי לשאול את בעל האתר.

מהן הציפיות שלך?

התשובות יכולות להיות שונות: להגיע למקום הראשון תוך כמה שבועות. להגיע לדף הראשן. להתקדם, להיום בדף הראשון בכל מילות המפתח האפשריות. ברוב המקרים לקוחות מבינים שתהליך הקידום הוא השקעה ולא רכישת מוצר. במקרה וציפיות הלקוח אינן הגיוניות, יש להסביר לו מה אתם יכולים להבטיח לו ומה לא. למשל ממש לא כדאי להתחייב ללקוח שתביאו את האתר שלו למקום הראשון. גם חברת אתרים הטובה ביותר לא יכולה להביא את כל הלקוחות שלה למקום הראשון. לכן לא כדאי להבטיח מה שלא תמיד ניתן לקיים.

 

מי הוא קהל היעד שלך?

לפעמים לקוח פוטנציאלי מגיע עם רשימת מילות מפתח לקידום מראש. במצב כזה חשוב לשאול אותו מי קהל היעד שלו. יכול להיות שמילות המפתח אינן מתאימות לקהל היעל בכלל. למשל  בעל חנות בגדים אשר קהל היעד שלו הם סיטונאים יכול לבקש קידום על המילים: חולצות, בגדים ומכנסיים. מילים אלו מתאימות לקהל יעד כללי – לקוחות אשר מחפשים למצוא בגדים. סיטונאים לא מחפשים סתם בגדים. הם מחפשים בגדים לסיטונאים. לכן יש למקד את הקידום על מילים אחרות לגמרי: בגדים בסיטונאות , חולצות בסיטונאות, שמלות ערב בסיטונאות ועוד.

 

האם תהיה מוכן לבצע שינויים באתר, או לבנות אתר חדש?

לפעמים מגיעים לקוחות עם אתר בלתי אפשרי לקידום. למשל אתרי פלאש אי אפשר לקדם, מכיוון שגוגל לא קורה פלאש. לכן אין טעם לקדם אתר פלאש אלא עם כן  הוא מוכן לבנות אתר חדש. במקרים אחרים צריך לתקן אתרים ולהתאימם למנוע החיפוש. אם בעל האתר לא יהיה מוכן לבצע תיקונים יש לעדכן אותו שאתר עלול להיפגע מבחינת קידום.