מה יותר חשוב: תוכן או לינקים?

מכיוון שקידום אתרים היא עבודה הדורשת זמן, התמדה והשקעה, אנשים מסוימים נוטים לעגל פינות או להתפשר על אחד או כמה נושאים. האמת היא שבכל מה שקשור לעבודת ה SEO , ממש לא כדאי להתפשר על שום דבר קטן. לפעמים גורם קטן  שלא נראה לנו משמעותי, יכול להוות יתרון על פני אתר אחר. בזירות תחרותיות במיוחד ממש לא כדאי להתפשר. בסופו של דבר עבודת ה SEO היא פאזל. מי שמצליח לחבר את החלקים בצורה היעילה ביותר, יזכה לנראות טובה יותר במנוע החיפוש.

 

 תוכן או לינקים?

בעקבות העדכונים האחרונים באלגוריתמים של גוגל, מאט כץ נשאל האם עדיף אתר עם תוכן בינוני אבל עם לינקים איכותיים, או אתר אם תוכן איכותי אבל לינקים בינוניים. כץ הסביר שגוגל תמיד מנסים לאזן בין סמכות לרלוונטיות. אתרים סמכותיים, בין היתר,  הם אתרי התקשורת המובילים בכל מדינה. רלוונטיות אפשר למצוא גם באתרים אלו אבל גם באתרים אחרים שלא נחשבים לסמכותיים כמו אתרי התקשורת הבכירים.

רלוונטיות

למשל אם מישהו מחפש מידע על מכוניות, זה לא אומר הגולש לא בהכרח מחפש כתבה באתר תקשורת. סביר להניח שהוא מחפש סוכנות למכירת רכב או מגרש להשכרת רכבים. כלומר אם באיזה מאמר באתר תקשורת מופיעה המילה מכונית פעם אחת בנושא לא קשור, גוגל לא יציגו אותו אלא ישתדלו להביא  מאמר מאתר רלוונטי לגולש. מאמר המכיל תוכן איכותי על הנושא ולא מילה אחד בנושא שמופיעה במאמר שבכלל לא קשור למכוניות.

תוכן כבסיס לאתר איכותי

 תוכן טוב חייב להיות הבסיס לאתר טוב. תוכן בינוני לא ימשוך אליו לינקים איכותיים. אם תנסו להשיג לינקים טובים על תוכן גרוע זה יהיה כמו לגלגל אבן במעלה ההר. אנשים לא יהיו מעוניינים לתת לינקים איכותיים לתוכן גרוע. כדי להשיג לינקים איכותיים לתוכן גרוע תצטרכו לעשות דברים שגוגל לא אוהבים כמו לקנות לינקים. במקרה וגוגל יגלו את זה, הם יענישו את האתר.

הדרך הטבעית

הדרך הכשרה על פי גוגל היא ליצור תוכן איכותי ולקבל את הלינקים באופן טבעי. מה הכוונה לאופן טבעי? הלינקים יגיעו לאתר שלכם מבלי שתבקשו הפניות מפני שהתוכן יהיה יעיל ושימושי. בין היתר יגיעו אליכם לינקים מאתרים איכותיים. כך תגיעו לאיזון המושלם מבחינת תוכן איכותי ולינקים איכותיים. חשוב לזכור שלינק מאתר איכותי שאין לא כל קשר לתוכן האתר לא יעזור לכם בכלל. צריך להתחשב ברלוונטיות קודם כל ורק אחר כך בסמכות האתר.