מה זה PR ואיך הוא עובד

עדכון חשוב לגבי PR

יש לציין שהנתון הזה כבר לא גלוי. גוגל החליטו להסתיר את הנתון הזה לפני מספר שנים.

הסיבה לכך נבעה שבעבר מקדמי אתרים היו עושים החלפות ומכירת לינקים בהתאם לרמת ה PR, לדוגמא בנאדם מציע אתר עם PR 2  שיצביע לאתר אחר עם PR 2 וכן הלאה. יחד עם זאת, מכירות לינקים היו בהתאם לרמת ה PR. ככל שה Page Rank  גבוהה יותר כך  מחיר הלינק היה גבוהה יותר. בסופו של דבר גוגל החליטו לשים סוף למסחרה.

קיימות חברות בודדות בארץ ובחול שיודעות להעריך את ה PR של דף , חברת דיגיטאץ’ המנהלת בלוג מוביל בקידום אתרים בשם seolinks.co.il יש את היכולת להעריך את הנתון הזה.

כדי שהאתר שלכם יצליח טוב יותר בגוגל, צריך להשקיע בקידומו ולא לחכות שמשהו יקרה מעצמו. כדאי לעשות זאת בזהירות ותוך כדי מתן דגש על איכות ולא תמיד על כמות. אחד הדברים אליהם גוגל מתייחסים בתשומת לב רבה, וממנו מושפע מיקום אתרכם במנוע החיפוש, הוא ה PR. מה זה בדיוק PR? ראשי תיבות של  Page Rank, אלגוריתם שפותח על ידי מייסדי גוגל, סרגי ברין  ולארי פייג’. מאט כץ, ראש אגף האנטי ספאם בגוגל, מסביר מה זה בדיוק PR ועד כמה הוא חשוב.

 

 

זאת לא הכמות אלא האיכות

ככל שה PR של אתרכם גבוה יותר, כך גוגל יגיע אליו מהר יותר ויאנדקס אותו לעיתים קרובות יותר. PR הוא מספר הלינקים המופנים אליכם ועד כמה הם חשובים. נניח  שיש לכם בלוג ולחברכם יש גם בלוג. מספר הלינקים המופנים אליכם הוא 10. מספר הלינקים המופנים אליו הוא 20. האם הוא יהיה מדורג במקום טוב יותר בגוגל? לא בהכרח. אם עשרת הלינקים שלכם מגיעים מאתרים חשובים כמו אתרי חדשות, והלינקים המופנים אליו מגיעים מסתם אתרים של חבריו, דווקא האתר שלכם ידורג גבוה, כי הלינקים מגיעים ממקורות חשובים. לכן PR  אינו מתבסס רק על השגת כמויות אדירות של לינקים. כמו בהרבה תחומים בחיים, גם כאן זאת לא הכמות אלא האיכות.

 

איך ה PR  עובד

אם לבלוג יש לכם יש הרבה הפניות וה PR שלכם הוא 9 ומהבלוג שלכם יוצאים 3 לינקים, אז מחלקים את ה 9 ל 3 וזה הכוח שמקבלים האתרים שאתם מפנים אליהם. זהו הרעיון הבסיסי מאחורי ה PR. אנשים רבים חושבים שצריך המון לינקים. אין צורך להיכנס לאובססיות ולחשב את ה PR  של עצמיכם לעומת אתר מתחרה. ה PR הוא אינו חוק יבש ובהחלט יתכן שגורמים אחרים ישפיעו על דירוג האתר.

 

רלוונטיות וחשיבות

יש לשם לב ליחס שבין אתר אמין ונחשב ולבין הרלוונטיות שלו לנושא שלכם. קחו לדוגמא בלוג נחשב בקידום אתרים עם PR  גבוהה, מול  בלוג  שלכם העוסק בנושא רפואי. סביר להניח שתהיו מעוניינים שהוא יפנה אליכם, נכון? כאן אתם טועים. אם בבלוג נחשב בנושא קידום אתרים יזכירו מושג כלשהו בנושא רפואי, לא תהיה לכך חשיבות רבה כי אין  שום רלוונטיות לנושא. מה שעליכם לעשות הוא לחפש בלוג אמין בנושא רפואי, ולא בלוג בנושא אחר גם אם יש לו PR נורא גבוה.