בפברואר 2011, גוגל שחררו  את עדכון  פנדה. הוא כונה על ידי מקדמי האתרים כעדכון החוואי כי הוא התמקד בחוות תוכן, וליתר דיוק באתרים עם תוכן גרוע או ספאם. המטרה – להעיף את אתרי הספאם מגוגל  ולעלות  במקומם אתרים עם תוכן איכותי. הוא שינה 12% מתוצאות החיפוש. המטרה של פנדה היא להבדיל בין תוכן איכותי לתוכן גרוע. הוא נקרא על שם אחד מהמהנדסים הבכירים בגוגל, ביזמונט פנדה.

 גוגל נגד חוות תוכן

גוגל פיתחו את אלגוריתם פנדה כדי שיאתר את כל אותן חוות התוכן שאין להן שום ערך מלבד קישור לאתרים אחרים. אתרים אלה גרמו לתוצאות ספאם להופיע בדפים הראשונים. רבים מהם היו  מורכבים מטקסטים לא נכונים או לא טובים. האלגוריתם מחפש תבניות של תוכן רע כמו  עודף פרסום בדף, תוכן משוכפל, תוכן לא איכותי ומהירות טעינת הדף. אז אם האתר  שלכם התדרדר פתאום לדפים האחוריים של גוגל, יכול להיות שזה קרה בגלל אלגוריתם פנדה.

בקרת איכות

אז מה עושים? חשוב מאוד לבחון כל דף ודף באתר שלכם, גם אם יש בו אלפי דפים, ולדאוג שיש בו תוכן איכותי ופרסום במידה סבירה. בדקו אם תוכן הדף ייחודי לאתר ואם לא  אז מחקו את הדף. הסירו את כל עמודי התוכן הירוד. חשוב לדעת כי פנדה מורכב מסדרה של עדכונים. כל כמה חודשים הוא הולך ונהיה חד וטוב יותר. נכון להיום גוגל שחררו את גרסת 3.3. אם עדין לא הושפעתם מהאלגוריתם, סביר להניח שזה יקרה לאחר אחד העדכונים הקרובים.

חשיבות התוכן האיכותי

לפני שאתם בונים אתר, דאגו להכין מבעוד מועד תוכן איכותי שלא קיים בשום אתר אחר. בעבר היה נהוג לכתוב טקסטים שיווקיים שחוזרים יותר מידי פעמים על מילות מפתח. כיום זה רק מביא נזק. חזרו על מילות המפתח 2-3 פעמים. לא יותר. דאגו שהתוכן יהיה יעיל למשתמש ולא סתם תוכן משעמם. כי אם הקורא יברח מהדף, אחוז הנטישה יעלה וזה יזיק לאתר. מדריכים הם תכנים יעילים. לעולם על תעדכנו מאמרים בחוות תוכן, הם לא יועילו לכם. רוב המאמרים האלה הם ספאם, לכן אין סיבה להצטרף למי שגוגל נלחם נגדו.