בשנים האחרונות, כמעט כל הגולשים ברשת עושים שימוש כזה או אחר במוצרי גוגל ולמעשה מחוברים לחשבון הגוגל שלהם רוב הזמן (אפילו אם בסך הכול פתחו לעצמם תיבת gmail). גוגל טוענת שעל מנת להתאים את תוצאות החיפוש וחווית הגלישה אל כל גולש באופן ספציפי, היא נאלצת לאסוף עלינו לא מעט מידע, אך נראה כי לעיתים אף אחד לא באמת יודע מה היא בדיוק אוספת עלינו…

למרבה המזל, אחד מהסודות היותר שמורים של גוגל הוא שהיא מרכזת את כל המידע המקושר לחשבון שלנו במקום אחד שנקרא Google Dashboard.
בתוך לוח הבקרה של Google Dashboard  נוכל למצוא פרטים כמו השם האמיתי אותו סיפקנו לגוגל והכינוי שלנו.

בנוסף לכך, נוכל למצוא מידע הקשור למוצרים ספציפיים של גוגל שאנחנו משתמשים בהם : למשל, מספר אנשי הקשר שלנו ב – Gmail, אתרים בהם אנחנו מפרסמים מודעות אדסנס,  קבוצות שאנחנו מכותבים אליהן ב – Google Groups  וכו’.

להלן פריטי המידע הרגישים ביותר אשר משותפים לרוב הגולשים (יתכן כי הסדר אצלכם יהיה שונה) :

Web History

גוגל מציגה את כל היסטורית החיפוש שלנו תחת “Web History” ובה נוכל למצוא את כל האתרים שהגענו אליהם דרך גוגל והחיפושים שערכנו. בכל שלב ניתן לבטל את היסטורית החיפוש, אך המידע שנאסף עד לנקודה זו, ימשיך לשמש את גוגל בהצגת תוצאות חיפוש מותאמות אישית. במקרה ויש לנו פריטים רגישים, אנחנו יכולים להסיר אותם ידנית או להסיר את כל ההיסטוריה בבת אחת.

אנשי קשר ב – Gmail

Gmail  הוא שרות הדואר האלקטרוני של גוגל ואחד מהמוצרים היותר נפוצים של החברה. גוגל אוספת לא רק את כל הודעות הדואר הנכנס שלנו, אלא גם את שיחות הצ’אט אותן ביצענו דרך Gmail. מתוך ה – Dashboard עצמו אי אפשר להסיר פריטים אלו, אבל ישנם קישורים לתוצאות הרלוונטיות בתוך התיבה שלנו.

היסטוריית חיפוש בתוך Youtube

גוגל זוכר גם את היסטורית החיפוש שלנו בתוך Youtube  בנפרד מהחיפוש הרגיל. בהקשר הזה, כל פעם שאנחנו מסמנים וידאו מסוים כאוהב (Favorite), גולשים אחרים יכולים לראות זאת בערוץ שלנו! אם אנחנו לא מעוניינים שאחרים יראו את המידע הזה, נצטרך להפוך אותו לפרטי מתוך הערוץ שלנו ביו-טיוב.

אנשי קשר אחרים (Social Connections and Content)

זהו למעשה הסעיף המורכב ביותר ובו נוכל לראות את כל האנשים שיש להם קשר כלשהו עם חשבון גוגל שלנו. אם למשל, קישרנו לחשבון גוגל את טוויטר, כל אלו שאנחנו עוקבים אחריהם יהיו מקושרים גם לחשבון הגוגל שלנו. על מנת להסיר את הקשרים האלו, יש לנתק חשבונות חיצונים מחשבון גוגל שלנו דרך מסך הפרופיל.
נוכל לראות גם קשרי משנה עקיפים (איש קשר של איש קשר), אך על מנת להסיר אותם, נאלץ לנתק קודם את הקשרים הראשיים.