מהי באמת עבודת קידום אתרים?

כאשר מקדמים אתר, רצוי להתחיל מבניית תכנית מפורטת לקידומו. התוכנית צריכה לכלול חקר מילות מפתח לאחר התייעצות על הלקוח והבנת רצונותיו. החלטה לאיזה קהל יעד לפנות ואת מי בדיוק אתם מעוניינים למשוך לאתר, קביעת יעדים ומטרות ברורות להשגה ועוד. כל תכנית יש להתאים לנושא הספציפי ולא להשתמש בתוכנית כללית.

מה הן מטרות השיווק?

על חברת הקידום להבין מה הן מטרות השיווק של האתר. האם מדובר באתר תדמיתי המעוניין ליצר הכרה כדי שאנשים יוכלו להגיע לחנות ולקנות. האם מדובר באתר המנסה לבסס שם לאמן או דיג’יי חתונות למשל כדי שניתן יהיה להזמין אותו לאירוע הבא. האם רצון הלקוח הוא למשוך בעלי מקצועות שיקנו דברים מהאתר ולא רק לקוחות פרטיים. בכל התחומים הללו, דרכי השיווק יכולות להיות שונות לכן יש למצוא את שביל הזהב שימשוך את כל הלקוחות. לפעמים קהל היעד הוא קהל יעד מצומצם ולפעמים קהל יעד גדול. בהתאם לכך יש לבחור את מילות המפתח הנכונות.

איך דירוג האתר משפיע על מטרות השיווק

כולם מנסים להביא את האתר למקום הראשון או לפחות לדף הראשון בגוגל. אבל אם הדירוג לא משפיע על המכירות ומטרות השיווק באופן כללי, לדירוג איך משמעות גדולה. אם האתר שלכם בדף הראשון אבל המוצר המרכזי שלכם מתחבא בדפים הפנימיים –  אתם מפספסים את המטרה. אם האתר שלכם נראה זוועה ומציג שקופיות מתחלפות ומעצבנות   –  אתם מאבדים לקוחות. אם הלקוח צריך לעשות עשרות קליקים כדי להגיע למוצר שהוא מחפש-  אתם מאבדים את הלקוח. זה לא מספיק להביא את הסוס לבאר –  צריך לגרום לו לשתות.

 

מה שמשפיע על הצלחת הקידום?

הידעתם שגם מילות מפתח אשר כתובות בשגיאות כתיב משיגות כניסות לאתר? לכן שווה לקדם במידה מסוימת שגיאות כתיב במקומות פחות בולטים באתר כמו אלטים וטייטלים. אם אתם רוצים למשוך עיתונאים כדי לסקר את המוצר, אולי שווה להשקיע חודש לפני השקת המוצר בקידום ספציפי. אולי כדאי לקדם מילים גנריות ואולי לא. שוב –  יש להתאים את שיטת העבודה למטרות הסופיות שלכם.

רשימת עבודה

לאחת ביצוע כל השלבים הנ”ל – כתבו רשימת מטלות לקידום אתרים. אופטימיזציה לאתר, עיצוב וסגנון, תדירות עדכון מאמרים, נגישות, מיתוג, יחסי ציבור ועוד.