דובר רבות על כך שאתרים המספקים חווית משתמש טובה, מופיעים במקומות גבוהים יותר במנוע החיפוש. היררכיה נכונה, גרפיקה יפה ותוכן איכותי הם גורמים חשובים ביצירת חווית משתמש איכותית. חווית משתמש טובה גורמת לאנשים לחזור לאתר ולהגדיל את זמן השהיה בו. לגורמים אלו יש השפעה על קידום האתר. עוד גורם חשוב לשיפור חוות המשתמש הוא מהירות האתר.

מהירות מגדילה המרות

ככל שהאתר יהיה מהיר יותר, כך המשתמש יאהב אותו יותר. מהירות אתר היא הדבר החשוב ביותר לקידום אתר אחרי תוכן איכותי. בנוסף, שיפור מהירות האתר תגדיל את ההמרות בו. למעשה מייקרוסופט וגוגל עשו מחקר בנושא: לחלק מהמשתמשים הם השהו את תצוגת תוצאות החיפוש.  הם גילו שככל שהתוצאות היו מושהות יותר, כך גברה חוסר שביאות רצונם של המשתמשים. אתרים איטיים יוצרים השפעה שלילית לאורך זמן. למעשה גם השהייה של כמה מאיות השנייה יכולה להוריד באופן משמעתי את התנועה לאתרים.

מהירות  –  קריטריון חשוב לדירוג האתר

מכיוון שמהירות האתר היא דבר חשוב לחוויית המשתמש, גוגל התחילו להתייחס למהירות האתר כפקטור בדירוג. יש מעל ל 200 קריטריונים לדירוג האתר.  תוכן ורלוונטיות עדין חשובים מאוד, אבל ממש לא כדאי לזלזל במהירות האתר. למעשה אפשר לעשות אתר מהיר יותר באמצעות תקציב נמוך יותר. ככל שהאתר מורכב ומסובך יותר כך הוא יהיה פחות מהיר, אבל זה לא אומר שמעכשיו צריך לבנות אתרים דלים.

כלים למעקב ושיפור המהירות

לגוגל יש מספר כלים שיעזרו לכם להפוך את האתר למהיר יותר. השתמשו באופציית “ביצועי האתר” בכלי מנהל האתרים. שם תוכלו לראות את זמן הטעינה הממוצע ואת מהירות האתר שלכם ביחס לאתרים האחרים. אם האתר שלכם מהיר יותר מ 95% מהאתרים האחרים, אתם יכולים להיות רגועים ולתת עדיפות ליצירת תוכן איכותי. אבל אם האתר שלכם נמצא בצד השני של הסקאלה, התחילו משיפור מהירות האתר ורק אחר כך תנו עדיפות לשאר הגורמים. ברשת תוכלו למצוא כמה כלים נוספים שיתנו לכם המלצות כיצד לשפר את מהירות האתר. כל מה שצריך לעשות הוא להקליד את כתובת האתר, והכלי יציג לכם את כל הנתונים וההמלצות לשיפור המהירות.