מדריך לקבלת אתר לקידום

למרבה הצער, בתור מקדמי אתרים לא תמיד נוכל ליצור את אתרי האינטרנט שאנחנו מקדמים בעצמנו ולפעמיים נצטרך לתקן טעויות שירשנו מהמקדמים הקודמים של האתר או אפילו ישירות ממי שבנה אותו. מסיבה זו, לא תמיד יותר קל לקדם אתר חדש מאשר אתר ישן, אך מעטים הלקוחות שיסכימו להשקיע זמן וכסף בהקמת אתר חדש לגמרי.

בדיקות בתוך האתר עצמו On Page

הבדיקות הראשונות שנצטרך לעשות הן בדרך כלל בדיקות של דפי האתר עצמו (מה שמכונה On Page). נצטרך לשאול את עצמנו את השאלות הבאות:
• האם יש היררכיה וסדר בין העמודים השונים? (אפשר לדעת איזה עמוד חשוב יותר מהקודם)
• האם כותרות העמודים מתאימות לתוכן שלהם? האם לכל עמוד כותרת שונה?
• בדיקה זהה בנוגע לתיאורי העמודים (Meta Description)

רק לאחר שמטפלים בנקודות הללו, אפשר להמשיך הלאה לשלב בדיקות מילות המפתח

בדיקת מילות מפתח

גם בשלב זה, אסור לנו לסמוך על מצב האתר כרגע ועלינו לבדוק האם מילות המפתח האטרקטיביות ביותר כבר נמצאות בו או לא. לעיתים נגלה כי מילות מפתח מסוימות נעדרות לחלוטין ואולי יש מקום להוסיף לאתר עמודים חדשים או לעבות את התכנים שכבר קיימים בו.

בדיקת קישורים נכנסים

בדיקת קישורים נכנסים היא בדרך כלל השלב האחרון בבדיקת האתר ונבצע אותו רק לאחר ביצוע שני השלבים הקודמים. הכלי האמין ביותר לבדיקה זו הוא עדיין כלי מנהלי האתרים של גוגל, וגם אם בעבר לא הייתה גישה אליו, אפשר להוסיף אותה בכל שלב באמצעות השתלת קטע קוד קטן באתר עצמו.

הכלי של גוגל מראה כמעט את כל הקישורים לאתר וכמו כן, את החלוקה בין הדומיינים השונים. במידה ואנחנו מזהים קישורים שנראה שמקורם הוא בהחלפת קישורים, עלינו להוסיף את אותו לרשימת מעקב וכמו כן לציין ליד את פרטי יצירת הקשר עם האתר שממנו הוצא הקישור. (לעיתים קל יותר לבקש את הרשימה מהמקדמים הקודמים).

אם מסיבה כולשהיא עדיין אין לנו אפשרות לגשת לכלי מנהלי האתרים, נוכל להשתמש בכלים חיצונים כגון Open Site Explorer או Link Diagnosis (ישנם כלים מתקדמים יותר, אך גם הם דורשים בדרך כלל גישה לפחות לקוד האתר).

תוכנית עבודה

לאחר שעוברים את כל השלבים הנ”ל, אין מנוס אלא לשבת עם הלקוח ולשמוע ממנו מדוע לא היה מרוצה מחברת הקידום הקודמת או חברת בניית האתרים (ישנן חברות רבות שמציעות שירותי קידום אתרים באיכות נמוכה “על הדרך”). באופן זה נוכל לתאם מולו ציפיות ולבנות תוכנית עבודה מסודרת. כמו כן, נוכל לשפר את צורת העבודה שלנו ולהימנע מטעויות באמצעות למידה מטעויות של אחרים. כמובן שכל מה שנאמר במסגרת פגישה שכזו צריך להישאר חסוי על מנת שלא לפגוע בעמיתים למקצוע.