מדריך להתמצאות בטוויטר לשיפור ניהול וקידום המותג

נתחיל בשאלה פשוטה: האם אי פעם חשבת שהקישור המוביל לפרופיל הטוויטר שלך יכול להיות תהליך מסובך? בוודאי תשובתך תהיה: “לא ממש”, ובמקרה כזה כנראה מה שאני אגלה לך בהמשך יכול להיות מאוד שימושי. אך בואו נתחיל מהתחלה….

לא מזמן, קראתי מחדש פוסט שנכתב ע”י קריסטי היינס ופורסם באתר SEOgadget בנושא שימוש בפרופיל הטוויטר שלך להחלפת קישורים. מיד סימנתי את הפוסט מכיוון שהוא הכיל תובנות וטיפים כיצד ניתן להחליף קישורים בקלות באמצעות שימוש בפרופיל הטוויטר, אך בכל החודשים שעברו מאז, שכחתי לנסות וליישם אותם. יחד עם זאת, בתהליך היישום, חשבתי שבזמן שאני אחליף קישורים לאתר אחר, בו זמנית אצור קישורים המובילים לפרופיל הטוויטר שלי, כך שניתן היה לצפות למשוב ופידבק משמעותי גם למותג האישי שלך, פידבק מאסיבי במיוחד עבור שמך או הכינוי שלך, לא כך? אז זהו, שברוב המקרים זה אכן המצב, יחד עם זאת, צצות מספר בעיות: מנוע החיפוש הגרוע של טוויטר, קישורים מצד שלישי וטעויות שאנו עצמנו מבצעים. למעשה, המצב שנוצר גורם להחלפת הקישורים שאנו מבצעים להיות פחות אפקטיביים אלמלא לא היינו משתמשים בטוויטר.

בחיפוש מהיר בגוגל על “קריסטי היינס” לדוגמא, אנו מגלים שקריסטי היא אשת מקצוע נודעת וישנם המון קישורים ישירים לשמה, פרופיל הטוויטר שלה מדורג היטב ועוזר לה למתג את עצמה היטב.

אני עצמי לא ידוע כמותה, אך אם אחפש את שמי בגוגל לא אמצא קישור לפרופיל הטוויטר שלי, אפילו אם כתובת הפרופיל שלי מקושרת היטב במס’ רב של מאמרים ובפרופיל שלי בGoogle+, בפועל, הקישור לפרופיל הטוויטר שלי מופיע בעמוד מס’ 4.

שאלתי את עצמי מדוע ומצאתי משהו מעניין, אם תסתכלו על שתי התמונות הבאות תגלו אחת משני דברים: הקישור שלי מכיל את המונח/ביטוי (!#) בעוד הקישור של קריסטי אינו מכיל, זאת מכיוון שטוויטר פשוט מכפיל את דפיו תוך דילול כוחם וגוגל מאנדקס גרסאות שונות בעלי אותו תוכן.

אתם בוודאי שואלים, כמה פעמים זה וקרה? אני עצמי הבחנתי בהרבה מאוד ורסיות של אותם דפים והסקתי מס’ מסקנות, על מנת להבין לעומק את המצב המבלבל שנוצר, בואו נבדוק את הסיבות הנפוצות לשכפול תוצאות האתרים:

1. www  מול  non-www – כלומר, אם החיפוש שלך הוא בגרסת  WWW עבור הפרופיל שלך, לא תמצא שום תוצאה מכיוון הקישור לWWW מובל ישירות לאלו שאינם מקושרים ((Redirected – 301.

2. HTTP  מול HTTPS  – בשימוש מס’ מנועי חיפוש, הכפילות הראשונה שמצאתי הופיעה בשימוש בגרסאות הקישורים HTTP/HTTPS. כפי שבוודאי ראיתם גוגל מאנדקס את שני החיפושים של אותו האתר, אז למי עדיף לקשר מבין השניים? מוקדם מדי בכדי לענות על השאלה, אך בהמשך הפוסט אולי תגלו מס’ תשובות.

3. סימן הכרוכית @ –  מכיוון שאנו רגילים להפנות אל פרופיל הטוויטר שלנו תוך שימוש בכרוכית המפורסמת, תהיתי אם אוכל למצוא קישורי URL המכילים זאת. אז זהו שלא מצאתי את השכפול במקרה שלי אך הוא אכן נמצא במקרים אחרים.

מהם כללי התקנון של פרופיל הטוויטר שלך?

בתוך הבלבול של הקישורים תוכל להיות מקדם אתרים (טוב?) אם תבין מהי הדרך הנכונה עבורך ואיזה קישור יתאים לך. אך רוב האנשים אשר עושים שימוש בטוויטר אינם מודעים לנושאים שהזכרתי בפוסט הנ”ל וטוויטר אינו עוזר להם כלל. תעשו שימוש בעצות שקריטסי פרסמה בבלוג שלה ובפוסט שלי, , טוויטר עושה שימוש ב AJAX וקישורי  URL בחלקי פיסות, כך שאפשרויות החיפוש של מרבית האתרים יעלו מספר אופציות ומכיוון שהקישור המקורי מופיע במנוע החיפוש כשבר /#/, מרבית האנשים נכנסים דרך הקישור השבור. במקרה שכזה, הדברים פחות מסובכים, הפוסט המעניין של ונסה פוקס בנושא המבנה של טוויטר מראה כיצד טוויטר מפנה את הקישורים הרגילים אל השבורים באמצעות 302 REDIRECT. אני בטוח שהנושא מסורבל ומבלבל עבור מקדמי האתרים השונים אך מבלי לערוך מחקר מעמיק, נוכל לסכם כי טוויטר אומנם משתמשים ב AJAX  URLs אך הם מעוניינים שה HTML, URL יאונדקסו ולכן עלינו לקשר אליהם.

 

 

מקור המאמר: https://www.seomoz.org/blog/how-twitters-bad-seo-affects-your-brand-reputation-management