מדיניות הסרת תכנים מגוגל ע”י בקשת הגולש

לפעמים כל אחד מאתנו עלול למצוא תוכן שלילי על עצמו באינטרנט או אפילו הונאה/התחזות על שמו. למשל מישהו יכול להקים דף על שימכם מכיוון שאתם ידועים בתחום, ולמשוך גולשים לאתר שלו מבלי לידע אתכם או לבקש רשות. במצב כזה לא מעט אנשים יפנו לגוגל ויבקשו מהם להסיר ממנוע החיפוש את תוצאות הדף. מאט כץ מגוגל מסביר מדוע פנייה מסוג זה היא מיותרת.

 

גוגל היא לא בית משפט

הסרת דף מגוגל לא תסיר את התוכן מהאתר ומשאר מנועי החיפוש. התוכן עדיין יישאר באותו אתר. יהיה אפשר להגיע אליו דרך הפייסבוק ודרך מנועי החיפוש האחרים. לגוגל אין את האפשרות לנהל בית משפט שדה ולהחליט מי צודק ומי לא. כל יום עלולים לצוץ בעיות מסוג זה וגוגל לא יהיו יכולים לטפל בהם.

תביעה משפטית

הדבר הראשון אותו יש לעשות במקרה כזה הוא לפנות למי שפתח את הדף ולבקש ממנו להסיר את התוכן. אם הוא לא מסכים כדאי לאיים עליו בתביעה משפטית. אם גם אז הוא לא יסכים להסיר את התוכן, ממשו את האיום בתביעה. במקרים רבים ניתן להגיע להסדר באמצעות עורכי דין, אבל אם זה לא עובד השופט בבית המשפט יפתור את הבעיה.

ניהול מוניטין ע”י תוכן חיובי

אם נכתבה עליכם ביקורת שלילית, או משהו שלילי אך נכון באתר חדשות כלשהו, אז ממש לא כדאי לכם לפנות לגוגל. גוגל מנסים לשקף את האינטרנט כמו מראה. את האמת אי אפשר ואסור להסתיר, כך שאי אפשר לבקש להסיר תוכן רק בגלל שהוא שלילי או מזיק לתדמית שלכם. אם תוצאות החיפוש עליכם שליליות, נסו ליצור תוכן ברחבי האינטרנט המראה על הצד הטוב שלכם. אם אתם מתנדבים במקום כלשהו, תורמים לקהילה, או שהמוצר שלכם שינה דפוסי עבודה באופן משמעותי, כתבו על כך. תכנים חיוביים רבים אמורים לדחוק כלפי מטה את התוכן השלילי, או לפחות להוסיף את הצד החיובי במקביל לפרסום השלילי. ניהול מוניטין בשלב זה הוא מאוד קריטי.