מדוע עדיף להשאיר את עבודת הקידום למומחים מאשר לפעול בשיטת עשה זאת בעצמך

כיום דרך סרטוני YouTube ומאמרים הפזורים ברחבי הרשת ניתן ללמוד כיצד לעשות כל דבר באופן עצמאי.  החל מאיך להכין חביתה ועד לאיך לבנות בית. גם קידום אתרים ניתן ללמוד כיצד לבצע לבד, אולם כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, כמו בכל מקצוע אחר בחיים, צריך להפוך למומחים בתחום. אם יש לכם לפחות 70%  מהזמן להתעסק בקידום אתרים –  אפשר לעשות זאת. אבל המציאות של בעלי העסקים שונה. רוב זמנם מוקדש לניהול העסק, ולמרות שהרבה יותר זול לקדם אתר לבד, בכל זאת עדיף להשאיר את העבודה לחברת SEO.

מבט חיצוני

בכל מערכת עיתון עובדים עורכים. הם לא רק עורכים את הכתבות אלא גם משנים דרכי עבודה ומייעצים כיצד לכתוב מכיוון שהכתב הוא חלק מהכתבה שלו ולכן אין לו את האפשרות להביט מבחוץ כדי לראות מה בסדר ומה לא בסדר בעבודתו. עניין זה נכון גם לקידום אתרים. כאשר מדובר בעיצוב, אופטימיזציה ותוכן האתר יש צורך  במבט חיצוני. המקדם מתסכל מזווית עינו של הגולש, מה שבעל אתר לא יכול לעשות. לכן צריך איש מקצוע אשר אינו קשור לאתר. איש מקצוע אשר יכול להתנהג  לפי מה שיעיל לגולש ולאתר ולא לפי מה שיעיל למקדם.

קשרים וקישורים

כדי לייעל ולזרז את העבודה צריך ליצור קשרים בתחום קידום האתרים. צריך להתיידד עם מקדמי אתרים אחרים על מנת לעזור האחד לשני. החלפת קישורים היא עבודה קשה. צריך לדעת כיצד לדבר ולבקש החלפת קישורים. למקדמי אתרים ותיקים יש רשת של קשרים ולכן קל להם להחליף קישורים. מקדמי אתרים פונים כל הזמן למקדמי אתרים אחרים כדי לבצע החלפות. לבעל אתר יהיה הרבה יותר קשה לבצע זאת מכיוון שיש לו אתר אחד בלבד או כמה אתרים באותו נושא ולא עשרות אתרים.

ידע וניסיון

תחום ה SEO הוא מאוד דינמי. מה שקורה היום עלול להשתנות מחר. לכך צריך כל הזמן לבצע מעקב. מקדמי אתרים לומדים כל הזמן ועוקבים באופן יומיומי אחר התפתחויות חשובות בתחום. הם לומדים כיצד לצפות את העתיד לבוא. לבעלי עסקים אין  את הזמן הדרוש להשקעה בחקר, למידה ומעקב. יכול להיות מאוד שיקרה מצב בו ייצא אלגוריתם חדש אשר בעקבותיו יהיה צורך לשנות את דרכי העבודה ובעל האתר יפספס את זה לגמרי. יהיה זה כמו להמשיך לחתור בכיוון אחד כאשר בעצם צריך לבצע פנייה של 20 מעלות לכיוון אחר.