שיתוף פעולה עם מתחרים היא אחת האסטרטגיות החשובות ביותר לקידום אתרים. במקום לשים האחד לשני רגליים, או אפילו לבצע קידום שלילי על מתחרה, עדיף לשתף, אתו פעולה. שכשאתם עוזרים למתחרה, אתם בעצם עוזרים גם לעצמכם. אז איך אפשר לשתף פעולה עם המתחרה? פשוט לעזור לו לקדם את האתר שלו.

קידום מאמר שנכתב עליכם

ניהול מוניטין הוא דבר חשוב. למשל לנסות ולהשיג כתבות באתרים פופולריים הוא דבר מעולה. אבל אם הכתבה חבויה בדפים הפנימיים, ואף אחד לא רואה אותה יום לאחר הפרסום, איך בה הרבה תועלת אפילו אם יש לאתר PR גבוה. לכן אתם צריכים לעזור לדף הזה להיות מקודם טוב יותר. פרסמו באתר שלכם קישור בולט לדף וכמו כן הפנו אליו כמה קישורים בזמן שאתם בוני קישורים לאתרכם.

קידום רשתות חברתיות

כידוע חשוב מאוד להקים דפים עסקיים ברשתות חברתיות. אבל זה לא מספיק רק להעלות אותם לרשת, להפנות מהם קישורים ולשכוח. מהם חשוב מאוד לבצע קידום ואופטימיזציה גם לרשתות החברתיות. אם יש לכם דף בטוויטר, כדאי במיוחד לקדם אותו משום שגוגל אוהבים לתת נראות טובה במונע החיפוש לשמות מותגים.   דף בגוגל+ קל ויעיל מאוד לבצע קידום.

מאמרים אורחים

לפעמים, נהוג לכתוב לאתרים אחרים מאמר תמורת לינק. אבל הפעם, פשוט על תבקשו לינק. כתבו מאמר יעיל וקדמו אותו. הפנו אליו קישורים. כך לא תראו אנוכיים לגמרי.  אם ימצאו מאמר שלכם באתר חשוב, יבינו כי אתם בעלי דעה חשובים ולכן אנשים יחפשו את האתר שלכם, גם אם אין לינק ישיר לאתר. הפנו לינקים לאתרים שכתבו עליכם  גם אם לא נתתם להם מאמר. שפרו את מיקומם של מאמרים ישנים כי ככל שיש עליכם יותר תוצאות חיפוש בדפים הראשונים –  כך זה יועיל יותר למכירות שלכם.

מקור המאמר:
https://www.seomoz.org/blog/why-you-might-want-to-do-seo-on-someone-elses-site-whiteboard-friday