מדוע כדאי להשקיע ב SEO

רוב בעלי האתרים מכירים את תחום ה SEO ומודעים לכך שכדי לגרום לעסק לצמוח, יש לייחס חשיבות רבה לאופטימיזציית האתר למנועי החיפוש. הבעיה היא שלא כולם מוכנים להקצות תקציב לקידום האתר. גם כשבעל אתר מתקשר בעצמו לחברת SEO , צריך לעבוד קשה בשביל  לשכנע אותו. הסיבה העיקרית היא שעבודת הקידום היא תהליך ארוך ולכן התוצאות לא מגיעות מהיום למחר. באתר Search Engine Land, פרסמו השבוע את הסיבות האולטימטיביות מדוע כדאי לשכור את שירותיה של חברה לקידום אתרים.

 

השקעה

מה שבעלי אתרים מתקשים להבין הוא שהתשלום החודשי עבור קידום הוא השקעה לטווח ארוך. השקעה שמחזירה  את עצמה. במשך כמה חודשים, סביר להניח שבעל האתר לא יקבל תמורה מיידית עבור מה שהוא שילם. אבל ברגע שהאתר מגיע לדף הראשון, הטלפונים בבית העסק מתחילים לצלצל והמיילים לא מפסיקים להגיע. זה יכול לקרות אחרי כמה חודשים, אחרי חצי שנה או אפילו אחרי שנה. הכל תלוי עד כמה השוק תחרותי בנושא בו האתר עוסק, אבל בסופו של דבר, כאמור, ההשקעה מחזירה את עצמה ובגדול.

אמינות

רוב הקליקים הולכים לשלושת התוצאות הראשונות במנוע החיפוש. אם האתר שלכם נמצא בדפים 2 והלאה, הרושם שנוצר על הלקוח הוא שהחברה שלכם קטנה, חברה לא רצינית או חברה לא מבוקשת. כאשר האתר מופיע בתוצאות הדף הראשון, ללקוח יהיה הרבה יותר קל לבטוח בכם. הוא יבין שאתם נחשבים לאחת החברות המובילות בתחום. זה לא פחות חשוב מבניית אתר יפה ובעל היררכיה טובה. ככל שהלקוח יצטרך לחפש פחות ולהקליק פחות, כך הסיכוי גדל  שהוא יהיה הלקוח שלכם. בנוסף, חשוב לזכור שקידום אתרים חיוני לחיזוק המותג.

 SEO  טוב יותר ומשתלם יותר ממודעות ממומנות

קמפיין PPC יביא אתכם לדף הראשון. את התוצאות תראו מהר, אבל יש לכך גם צד שלילי גדול מאוד. גוגל נותנים עדיפות למודעות שמשיגות יותר קליקים. אם אתם עובדים עם מילות מפתח יקרות, תצטרכו לגייס תקציב הרבה יותר גדול לקידום ממומן. את האמינות שתקבלו מ SEO, לא תקבלו מקמפיין ממומן. הרי הגולשים יודעים שהמשלמים עבור המודעות הללו. לכן יותר אנשים מקליקים על שלושת התוצאות האורגניות מאשר על התוצאות הממומנות. 

פנייה לקהל יעד

פרסום בשלטי חוצות, רדיו וטלוויזיה יכול להועיל, אך לטווח ארוך, במקרים רבים, הוא יקר יותר ופונה לכל הקהלים ביחד. קידום אתרים מתמקד אך ורק בקהל שמחפש את המוצרים שלכם. אתם גורמים ללקוח למצוא אתכם במקום לחפש את הלקוח. גוגל משחררים כל שנה אלגוריתמים שמשפרים את יעילות החיפוש במטרה להציג ללקוח את התוצאות הטובות ביותר והאמינות ביותר. כך שבמקום לזרוק כסף סתם כך לאוויר, כדאי יותר להשקיע בקהל ספציפי.