מדוע חשוב לשתף פעולה עם מקדמי אתרים אחרים

אין ספק כי תחום ה SEO מהווה זירה תחרותית מאוד. כולם שואפים להשיג לקוחות חדשים מידי חודש. יותר מבכל תחום אחר, קשה לשכנע בעל אתר להפוך ללקוח מכיוון שאת תוצאות הקידום רואים רק אחרי כמה חודשים. בזירות אחרות, חברות מתחרות האחת בשנייה ולפעמים אפילו פוגעות  ומרגלות האחת בשנייה. בתחום קידום האתרים, כדי להצליח, צריך לשתף פעולה עם המתחרה.

 

החלפת קישורים

תוציאו מהראש את המחשבה שהמתחרה שלכם הוא האויב שלכם, אלא אם כל הוא משתמש בשיטוח קידום שחורות גם בשביל לקדם את עצמו וגם בשביל לקדם את לקוחותיו. כדי לתת לאתר נראות טובה במנועי החיפוש, כידוע, צריך לבצע החלפת קישורים  ומי אם לא מקדם האתרים המתחרה הוא האדם המתאים ביותר להחלפה. הרי גם לו יש את אותה המטרה. אם לשניכם יש לקוחות באותם התחומים, אז מדוע שלא תחליפו קישורים בין אתרי הלקוחות?

החלפת לקוחות

לפעמים מתקשר בעל אתר ולמרות שהוא מעוניין להפוך ללקוח שלכם, אתם לא יכולים לקבל אותו. הסיבות יכולות להיות שונות. אולי זה לקוח שמעוניין לקדם את האתר שלו במדינה בחו”ל, אבל אתם לא מקדמים בשפה של אותה המדינה. אולי הלקוח עובד בתחום בו אתם לא מעוניינים לקחת חלק, ואולי יש לכם לקוח באותה זירה שהתנה את החוזה בכך שלא תקדמו אף חברה מתחומו. במקרה כזה כדאי לשמור על קשר עם מקדמים אחרים ולהפנות אליהם לקוחות. בפעם הבאה, כשהמצב יהיה הפוך, הם יחזירו לכם באותו האופן.

שיתוף ידע

אין צורך לנסות להיות חבר של כל מקדמי האתרים בארץ, אבל רצוי לשמור על קשר עם כמה שיותר מקדמים וכמובן שעם האיכותיים והמנוסים ביותר. אומנם אפשר להתעדכן במה שקורה בתחום בבלוג של גוגל ובבלוגים מובילים אחרים בתחום ה seo, אבל אין שום דבר פסול בללמוד ממקדמים מנוסים מכם, לחקור ביחד תופעות שאין להם הסבר מדויק ולשתף האחד את השני בניסויים והצלחות של הלקוחות שלכם.