מדוע גוגל לא מספקים שירות לקוחות

במקרים רבים, בעלי אתרים מוצאים את עצמם חסרי עונים מול גוגל. בין אם האתר שלהם נשאר תקוע אי שם בדפים האחוריים של מנוע החיפוש, או כי האתר נענש כרעם ביום בהיר ואין להם מושג מדוע. אנשים אלה ורבים אחרים היו מעוניינים להרים טלפון במצב כזה ולדבר עם שירות הלקוחות של גוגל. אבל האמת היא שאין דבר כזה. מאט כץ מסביר מדוע גוגל לא מספקים שירות לקוחות.

 

חברה אחת מיליארדי לקוחות

לחברות קטנות, כמו גם גדולות יש מספר מצומצם יחסית של לקוחות. לגוגל יש קרוב ל 2 מיליארד לקוחות. כלומר רוב הגולשים באינטרנט. גם אם כל לקוח יפנה לגוגל פעם בשלוש שנים, עדיין גוגל יצטרכו להשיג כ 20 אלף אנשי שירות  לקוחות. לכן בלתי אפשרי לתת שירות לקוחות לקבוצה כה גדולה של אנשים. אם היום לקוח נאלץ לחכות דקות ארוכות למתן שירות לקוחות במענה טלפוני  רגיל, אם גוגל היו מפעילים שירות כזה, במקרה הטוב הוא היה נאלץ להמתין שעות ארוכות.

פורומים בלוגים וסרטוני וידאו

העובדה ששירות לקוחות בגוגל לחיפוש האורגני אינו קיים, אינו מעיד על כך שהבעיות אינן ניתנות לפתרון.  אפשר למצוא תשובות לכל שאלה אפשרית בסרטוני יוטיוב ותוך כדי חיפוש בגוגל. כנסו לפורומים המיועדים למנהלי אתרים ופרסמו את השאלות שם. אם חברת קידום אתרים מבצעת את קידום האתר שלכם, הם למעשה אלו שיהוו את שירות הלקוחות שלכם. התייעצו עם בעלי אתרים אחרים. גם אם אתם לא משתמשים בחברה לקידום אתרים, אפשר להרים טלפון לאחת החברות כל עוד מדובר בשאלה לא מורכבת.

שירות לקוחות לאדוורדס

מכיוון שבעלי ומקדמי אתרים משלמים עבור מודעות ממומנות, גוגל מפעילים אך ורק לגבי נושא זה שירות לקוחות. הרי מי שמשלם מגיע לו שירות לקוחות, לא? פרסום המודעות הממומנות הוא עניין טריקי ולא תמיד בעלי האתרים מבינים מדוע הודעה אחת מופיעה ראשונה ואחרת שלישית. באיזה מילים כדאי להשתמש ובאיזה מילים אין כל טעם. מדוע מילה אחת עולה גרושים ומילה אחרת עולה הרבה יותר כסף.