מדוע בונה קישורים צריך לעשות יותר מרק לבנות לינקים

נושא בניית הלינקים עבר זעזוע גדול בשנה האחרונה. גוגל שינו את היחס  ללינקים. למעשה הם הכריזו מלחמה על כל מי שקונה לינקים או בונה יותר מידי לינקים באופן לא טבעי. לכן רבים קיבלו בחודש האחרון מייל אזהרה מגוגל. כמו כן גוגל שוקלים לבטל את משמעות טקסט העוגן. גם  אלגוריתם  פנדה הוריד את חשיבות הלינקים לקידום האתר ונתן עדיפות לתוכן איכותי. ובכל זאת, לבניית לינקים יש עדין חשיבות לאתר. חלק מהמקדמים סבורים שאסור לקחת שום סיכונים, אחרים סבורים שאפשר למצוא פרצות.  בכל מקרה, תהליך בניית הלינקים לא מסתיים אך ורק בהחלפת קישורים. ג’ולי ג’וייס פרסמה באתר  Search Engine Land המלצות לבניית לינקים בצורה יעילה.

 

למקסם את הלינקים

בנו לינקים חזקים ווודאו שאתם מפיקים מהם את המקסימום. אם קיבלתם לינק לדף באופן טבעי, בנו לו לינקים נוספים ואל תספקו בכך. לינק הוא לא אירוע חד פעמי, אלא משהו שכדאי לחזור עליו מידי פעם. אם קיבלתם לינק מבלוגר כלשהו באופן טבעי, אל תשכחו לשלוח לו מייל תודה. זה יכול לפתוח לכם חלון ללינקים נוספים ממנו.

כתבו תוכן ששווה לקשר אליו

כידוע תוכן איכותי גורם להיווצרות לינקים באופן טבעי. אז אל תכתבו סתם דברים. השקיעו בתוכן שיעורר טוקבקים וחברו אליו את האופציות לעשות לייקים ושיתופים מהמדיה החברתית. אנשים לא ירצו לקשר לכתבה שאין סביבה באז או לפחות דיון מעניין כלשהו. תעודדו אנשים שאתם מכירים להגיב ולשתף את המאמר בפייסבוק ובגוגל+.

חפשו מתחרים חדשים

תבדקו את רשימת האתרים המפנים אליכם ותחפשו לאיזה אתרים נוספים הם מפנים. זוהי דרך נפלאה לעשות ניתוח השוואתי. לראות איפה המתחרים שלכם טובים יותר או מוצלחים פחות ולדעת מה עליכם לשפר במקרה הצורך. כמובן שיש לכם את האפשרות להחליף איתם לינקים.

בניית לינקים חיצוניים

הפנו לינקים לאתרים שאתם מעריכים. אתרים שהייתם שמחים  לקבל מהם לינק. למעשה לפני שאתם מבקשים ממישהו לינק לאתר שלכם הפנו אליו לינק בכל מקרה. כך יהיה לו הרבה יותר קל להגיד לכם כן.