מדוע אפל לא תומכים בפלאש

אין דבר מאכזב יותר לבעל אתר מאשר להתקשר לחברת SEO ולגלות שאי אפשר לקדם את האתר כי הוא בפלאש. מנוע החיפוש של גוגל לא קורא פלאש ולכן בלתי אפשרי לקדם אתרים מסוג זה. הדרך היחידה להשתמש בפלאש באתר ובכל זאת להפוך אותו לקריא לגוגל היא לשלב את הפלאש בפריימים. במקביל חשוב לבנות תוכן איכותי מחוץ לפלאש. לא רק גוגל לא קורא פלאש אלא גם האייפון והאייפד לא תומכים בו.

 

סטיב ג’ובס נגד פלאש

בשנת 2010, מנכ”ל אפל המנוח, סטיב ג’ובס, פירט את הסיבות מדוע אפל לא תומכים בפלאש. סטיב ג’ובס טוען שהפלאש זולל את האנרגיה מהסוללה והוא לא יעיל ונוח למכשירים עם מסך מגע. אפל לא רוצים שיכבה שלישית בין הפלטפורמה ולבין חברת הפיתוח. ג’ובס טוען שפלאש נוצר בתקופת המחשבים הביתיים ולכן הוא מיועד למחשבים מסוג זה ולשימוש בעכבר. עידן מכשירי הטאץ’ הוא שונה והוא נועד למכשירים שלא לוקחים אנרגיה רבה.

לא לבנות אתרים עם פלאש

אנשים אוהבים להשתמש בפלאש כי הוא נותן המון יופי לאתר וגורם לו להראות מפואר במידה ושוכרים את שרותיו של מעצב טוב.  ליופי במקרה זה אין יעילות. רק נזק. תם מזמן העידן בו אתר תיפקד בעיקר ככרטיס ביקור. כיום  אתר באינטרנט חשוב בדיוק כמו בית העסק ואפילו יותר. לכן מראש ממש לא כדאי לבנות אתר בפלאש כי כך תפסידו את כל התנועה מגוגל. במקרים רבים אנשים לא מודעים לכך שגוגל אינו קורא פלאש. כשהם מחפשים חברה לקידום אתרים הם מגלים שעליהם לבנות אתר חדש. אם יש לכם דף אחד בפלאש, או חלק של פלאש באתר, אין לכם מה לדאוג. אפשר פשוט להוריד אותו ולשים במקומו תוכן או תמונה.

מכשירים ניידים

אחוז גדול מאוד מהחיפוש בגוגל מתבצע דרך המכשירים הניידים. לא רק שאתר יהיה בלתי נראה למנוע החיפוש, אלא גם לא יהיה ניתן לראות אותו כמו שצריך כי האייפון והאייפד לא תומכים בפלאש. כך שאם תרצו להראות את האתר שלכם ללקוח בפגישת עסקים באמצעות אחד המכשירים הניידים של אפל, אתם לא תוכלו לעשות זאת.