לראות את העולם מבלי לקום מהכיסא באדיבות גוגל

גוגל שינו את הדרך בה בני האדם מתסכלים על העולם דרך המחשב. כיום ניתן לסייר בעשרות מדינות וערים רבות ברחבי העולם באמצעות   שירות Google Street View. לפני כמה חודשים, גם ישראל הצטרפה לשירות ומאז ניתן לסייר ברחובות הערים הגדולות כמו חיפה, תל-אביב וירושלים. ניתן לסייר גם בקרוב ל 50 מוזיאונים ברחבי העולם במסגרת פרויקט Google Art. לאחרונה גוגל עשו כמה צעדים קדימה כאשר הוסיפו 132  פלאי תבל לשירות הסיור הווירטואלי והכריזו כי בקרוב המפות של גוגל יוצגו בתלת-ממד.

 

 

132 פלאי תבל ב Street View

גוגל לא מסתירה את העובדה שברצונם להפוך את כל המידע לנגיש באינטרנט. לאחרונה גוגל צרפו לשירות Google Street View גם 132  פלאי תבל הנחשבים לאתרי מורשת חשובים. אז גוגל לא רק מנסים להפוך את כל המידע לנגיש לכל העולם, אלא ממש לגרום לאנשים להגיע באופן וירטואלי לא רק לערים, אלא גם למקומות החשובים בעולם. הסיכוי שכל אחד על פני כדור הארץ יגיע לכל מקום בעולם במהלך חייו הוא אפסי. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לטייל  ברחבי העולם לעיתים קרובות. חלק מהאנשים אפילו לא יכולים לצאת מגבולות ארצם אפילו פעם אחת. לכן גוגל מספקים להם את החוויה הקרובה ביותר להיות במקום עצמו.

 

מפות גוגל בתלת-מימד

אם יש משהו שגוגל לא יפסיקו לעשות אז זה להתפתח, להשתפר ולחדד עד כמה שניתן את השירותים של גוגל. גוגל לא מסתפקים בכך. לכן גוגל הכריזו על כך שהם מתכננים לשפר באופן משמעותי את שירות המפות של גוגל. בקרוב המפות של גוגל יהיו בתל-ממד ובנוסף יותר עסקים יעלו על המפה. בנוסף לכך שעכשיו דף עסק במפות גוגל הוא גם דף גוגל+ יהיה הרבה יותר קל לשווק עסקים ברשת.

מציאות מדומה

השירותים הללו לא נועדו רק למי שלא יכול להגיע למקום מסוים, או מי שרוצה לדעת איפה נמצא מקום מסוים על המפה. השירותים מאפשרים לבצע הכנות מוקדמות מראש לפני ההגעה למקום. עם  מפות גוגל ו Google Street View אפשר לחקור מוזאונים, אתרים חשובים ואת רחובות הערים הגדולות בעולם וכך לתכנן את מסלול הטיול בקפידה.