כתיבה שיווקית לאתר – איך לא חשבו על זה קודם?

כל אתר צריך תוכן, ותוכן – מוכר. בעלי עסקים רבים מחליטים על הקמת אתר אינטרנט כחלק ממערך שיווקי גדול, לצורך קידום מוצר או שירות. בין אם מדובר בעסק קטן או גדול יותר, כתיבה שיווקית לאתר, לצורך קידום מכירות, חשובה במיוחד. כתיבה שיווקית לאתר, תוך התייחסות לכמה כללים חשובים ותוך בחינתו של קהל היעד, מאפשרת חשיפה גדולה יותר, שמובילה להצלחה כלכלית רבה יותר. מהי כתיבה שיווקית לאתר? אילו תהליכים היא כוללת במסגרתה ולמה חשוב לשים לב בעת כתיבת התוכן השיווקי? על כך, במאמר הבא.

על כוחה של כתיבה שיווקית לאתר אינטרנט

אחד הכלים החזקים ביותר לצורך קידום עסק כלשהו הוא האינטרנט. בעשורים האחרונים הפכה רשת האינטרנט לכלי התקשורת המתקדם ביותר, שביסס את מעמדו בעולם המדיה יותר ויותר. יכולתו של עולם האינטרנט לאפשר לכל אחד, המעוניין לשווק את העסק שלו, את המוצר החדש שלו או את השירות שהוא מספק, באופן נרחב ונכון, הפכה אותה לאחד הכלים המרכזיים עבור בעלי עסקים רבים, המעוניינים ליהנות מחשיפה גדולה יותר. כתיבה שיווקית לאתר אינטרנט מאפשרת לנצל את כוחו הרב של האינטרנט, תוך ניצול יתרונותיו הרבים וכוחה של המילה, במקביל. כתיבה שיווקית לאתר, הנכתבת באופן נכון, טומנת בחובה פוטנציאל אדיר, ובתנאי שפועלת בהתאם למספר כללים, הקשורים הן בהכרות עם עולם האינטרנט הנרחב, הן ביכולת הכתיבה והן בהיכרות עם הלקוח, המוצר וקהל היעד.

כתיבה שיווקית נכונה

כתיבה שיווקית לאתר מתייחסת לשני פרמטרים מרכזיים. הראשון, למנוע החיפוש – גוגל, על מנת לאפשר את קידומו של אתר האינטרנט ולחשיפתו בקרב רבים, ואילו הפרמטר השני לקהל היעד, קהל הצרכנים. כתיבה שיווקית לאתר מתחילה בכתיבת תוכן מקצועי, המבליט מספר מילות מפתח חשובות, המאפשרות את קידומו של אתר האינטרנט במנוע החיפוש. במקביל, היא משכנעת, היא ממוקדת והיא מושכת ומעניינת. על פי מחקרים שבוצעו, נמצא כי גולשים מחליטים בתוך חמש שניות אם מעוניינים להמשיך ולגלוש באתר האינטרנט או לעבור לאתר אחר. בשניות ספורות אלו, כתיבה שיווקית לאתר אינטרנט נועדה להבהיר לגולש מהם תכניו של האתר, על ידי התמקדות בנושא באופן תמציתי, וכן לשכנעו להישאר באתר ולא לעבור לאתרים אחרים. כתיבה שיווקית לאתר אינטרנט, כזו שנחשבת כמקצועית ויעילה, מצליחה לעשות זאת בהצלחה רבה למרות היצע האתרים הכול כך גדול ברשת. שימוש בכותרות משכנעות, בפסקאות קצרות, בפנייה ישירה ובשפה, המובנת לגולש/לקהל היעד, מאפשרת למשוך גולשים רבים לאתר. חשיפתו של האתר, מובילה, בסופו של דבר, לחשיפתו של המוצר או של השירות, שלשמו הוקם אתר האינטרנט. כתיבה שיווקית לאתר אינטרנט חשוב שתעשה על ידי חברות, המתמחות בתחום, ומכירות היטב הן את כלי קידום האתרים השונים והן את הכלים, בהם ניתן להשתמש במסגרת כתיבה שיווקית לאתר על מנת להפיק את מירב התועלת מכתיבה זו.