כל קידום אתרים צריך גיבוי

בעל מקצוע מתעורר בבוקר, ניגש למחשב ונדהם לגלות שהוא בצרה: “עפתי מגוגל –  מה קרה?” הוא שואל. אחרי בדיקה מתברר שהוא עף מהאחד הדפים בעשיריה הראשונה ונחת באמצע העשירייה  השנייה. חברת הקידום לא עבדה בכובע שחור. גם בעל האתר לא עשה שום דבר שנוגד את האתיקה של גוגל ובכל זאת הוא עף אחורה. יכול להיווצר מצב שהוא אפילו עף בכלל. הסיבה יכולה להיות בדיקה ידנית של גוגל. בתום הבדיקה האתר חוזר למיקומו הטבעי. אבל לפעמים  האלגוריתמים של גוגל משתגעים ואתרי מזבלה מקבלים עדיפות על פני אתרי איכות. 

קמפיין אדוורדס זמין

זאת הסיבה מדוע אסור להסתפק אך ורק בעבודת קידום אתרים אורגנית בגוגל אלא למצוא דרכים לגיבוי במקרה וצרה כזאת מתרחש. במקביל לקידום אתרים, תמיד כדאי להריץ קמפיין אדוורדס, אפילו בתקציב מצומצם על מנת שיהיה אפשר להעלות אותו מיד לאוויר במקרה והאתר עף מהדף הראשון בגוגל. למרות שרוב הגולשים מקליקים על התוצאות האורגניות, עדיין אתם תישארו על הדף הראשון.

פייסבוק

נוכחות ברשת החברתית היא חובה. במיוחד עם אתם מספקים מוצר או שירות שאותו כל אחד צריך. לכן חשוב מאוד לגייס כמה שיותר לייקים טבעיים ולא להשתמש בספאם. יש לספק תקציב פרסום ראוי לפייסבוק ולפרסם מבצעים מסוימים אך ורק ברשת החברתית. כך תוכלו לשמור על רלוונטיות ופעילות גולשים גבוה. כדאי לגרום לגולשים לקחת חלק פעיל. למשל לפרסם חידה ולהציע בתמורה מוצר בהנחה משמעותית או בחינם. לבקש הצעות ייעול ועוד.

שיתופי פעולה

לעבוד כאינדיבידואל ללא קשר  לקולגות בתחום או בעלי מקצוע מתחומים חופפים היא טעות גדולה. אם עפתם בגוגל, לפחות תוכלו להפנות לקוחות האחד אל השני. למשל טכנאי מקררים באשדוד יכול להפנות לטכנאי מקררים בתל-אביב במידה וזה לא משתלם לו להגיע או במידה והוא עסוק. ככל שתשמרו על יותר קשרים על מתחרים וקולגות, כך יהיו לכם יותר אפשריות לגיבוי בעת צרה זו. מה גם שכל הצעות הנ”ל יכולות להועיל מאוד בכל מקרה.