כל מה שרציתם לדעת על Bounce Rate וקידום האתר

מדד הBounce Rate, הוא אחד המדדים הכי חשובים עבורכם, לא רק בנושא של קידום אתרים. המדד של Bounce Rate הוא כלי סטטיסטי שבאופן עקרוני עוזר לכם להבין מה המצב של האתר שלכם. מדד הBounce Rate למעשה אומר לכם כמה מסך המשתמשים שלכם, נכנסו לדף אחד באתר, נשארו כמה שניות, לא ביצעו שום פעולה, ופשוט יצאו החוצה. מדד גבוה של Bounce Rate, מראה לכם שמן הסתם עליכם לבצע שיפורים באתר, שכן העמוד שלכם לא רלוונטי מסיבות שונות עבור מספר גבוה מאד של אנשים. לעומת זאת מדד Bounce Rate נמוך מעיד כמובן שהאתר הוא רלוונטי מאד, ורוב הגולשים נשארים בעמוד זה או אחר זמן סביר.

אבל מה הקשר לקידום האתר?

כל זה טוב ויפה, אבל מה הקשר בין Bounce Rate לבין קידום האתר? מדד הBounce Rate, הוא פרמטר חשוב בעיני גוגל בעת שהוא מדרג את טיבו של האתר שלכם. ככל שה Bounce Rate של עמוד זה או אחר יהיה נמוך יותר הדבר מעיד על אחוזי נטישה נמוכים של הגולשים, וגוגל רואה בכך סימן חיובי, המצביע על כך שאותו עמוד מספק לגולשים מידע משמעותי ושהוא ידידותי לגולש בכל הקשור לחוויית הגלישה. מבחינת גוגל, אתר עם Bounce Rate נמוך הוא אתר אמין יותר, שראוי לקדם אותו למעלה בתוצאות החיפוש.

 

נשאלת השאלה איך גוגל בכלל יכול לגלות את הBounce Rate של האתר שלכם? אם בחרתם לעבוד עם הכלי של גוגל אנליטיקס, אתם יכולים להשיג סטטיסטיקות רבות על האתר שלכם, ולמעשה זה אחד הכלים המרכזיים לגלות בכלל איזה Bounce Rate יש לכם. גם לגוגל יש כלים מתוחכמים כדי לעקוב אחר ביצועי האתר שלכם לרבות מצב ה Bounce Rate בעמודים השונים באתר, והוא משקלל את הפרמטר הזה בין שאר הפרמטרים הקובעים את רמת הקידום לה “זכאי” אותו אתר.

 

לכן חייבים להשקיע!

במילים אחרות, אתם וודאי מבינים כי מדד Bounce Rate הוא קריטי מאד לצורך קידום האתר שלכם. גוגל עוקב אחר ביצועי האתר שלכם ואחר התנהגות הגולשים שנכנסים אליו. נתוני Bounce Rate משמעותיים להמשך קידום האתר לחיוב או לשלילה. לכן חשוב לא רק להגדיל את כמות הכניסות אל האתר שלכם, אלא חשוב להגדיל את זמן השהייה של כל גולש וגולש בעמודים השונים באתר. חשוב שהאתר שלכם יספק מידע מהימן, יקדם רק מילות מפתח רלוונטיות ויהיה אטרקטיבי בעיניי הגולש המזדמן על מנת שהוא לא יברח מהאתר בתוך זמן קצר יחסית. כך תשמרו על אחוזים נמוכים של Bounce Rate , ותוכלו להמשיך ולהשקיע בפיתוח האתר והפיכתו למוביל מול המתחרים האחרים בתחום. אל תתנו לגולשים לנטוש אתכם – ספקו להם את הטוב ויותר ותוכלו ליהנות מקידום אמיתי בגוגל.