כלי מחקר מקצועי לכולם

גם מי שלא בקיא לגמרי בעולם האינטרנט מודע לחשיבות של כלים מסוימים שמטרתם להגדיל את תנועת הגולשים. כל האתרים בעולם, החל מאתרי תיירות ודרך אתרי קניות או חדשות אוחזים במטרה המשותפת הזו, ולכן גם נמצאים המנהלים שלהם בתחרות מתמדת על ליבו של הגולש. הדרך הטובה ביותר להצליח במאבק הזה היא להשתמש בכלים שמאפשרים חלוקת משאבים נכונה יותר של האמצעים שנמצאים ברשותנו.

אם בעולם העסקים הישן מנכ”לים היו מוכנים לשלם הרבה כסף, על מנת לקבל מידע על הלקוח הפוטנציאלי שלהם, כיום בעולם הדיגיטלי הנוכחי ניתן לעשות זאת בקלות ואפילו בחינם. גוגל אנליטיקס הוא דוגמא מצוינת לכלי סטטיסטי מחקרי מצוין שפותח בדיוק למטרה הזו.

בכל רגע נתון

בעזרת גוגל אנליטיקס ניתן לקבל מידע על כמות הגולשים בכל רגע נתון, על המקור שלהם, על מטרת הימצאותם באתר, על העניין שלהם בדפים מסוימים לעומת אחרים, על זמן הנוכחות בו הם מבלים באתר ועוד. למעשה, גוגל אנליטיקס הוא אחד הכלים החשובים ביותר לכל מי שרוצה שאתר האינטרנט המושקע שלו אכן יגיע לעיניהם של הגולשים. ללא גוגל אנליטיקס קל מאוד ללכת לאיבוד ולבזבז כספים רבים על שיווק ופרסום שאינם עובדים. אם רק עכשיו התחלתם קמפיין חדש שמטרתו עידוד הגלישה לאתר שלכם, גוגל אנליטיקס יכול לספק לכם את התשובות לשאלה האם הצעד הזה אכן יעיל. מצד שני, הימנעות מכלי מחקר חשוב כל כך תשאיר אתכם מאחור ולא תשים אתכם בשורה אחת עם המתחרים. גוגל אנליטיקס הוא כלי מדויק וחף מאינטרסים, שיתרונות הגדול נעוץ בנגישות ובפשטות שלו. אף כי על פניו נדמה כי כדאי להעסיק יועצים חיצוניים, על מנת לקבל את הידע הזה על האתר שלכם, גוגל אנליטיקס מוכיח כי זו לא חייבת להיות הדרך היחידה.

הייחוס עושה את ההבדל

למרות שניצול כלי כמו גוגל אנליטיקס אינו מבטל כמובן כלי מחקר אחרים, העובדה שמצד אחד ניתן להוריד אותו בקלות ובחינם ומצד שני גם לפצח את השימוש בו בקלות הופכת את גוגל אנליטיקס למושך בצורה בולטת. אסור להתעלם מכלי חשוב כל כך כמו גוגל אנליטיקס ולא כדאי להקל ראש באפשרויות אותן הוא פותח. הרבה אנשים שלא מחזיקים בניסיון רב בעולם האינטרנט מאמצים את גוגל אנליטיקס מהסיבות הללו, אך גם מסיבות נוספות. הייחוס של גוגל אנליטיקס ככלי שמגיע מחברת האם הענקית גוגל הופך אותו לפופולארי מאוד גם בקרב אלו שאינם בעלי מקצוע. הנוכחות של גוגל בחיינו, בהקשר של מנועי חיפוש ובכלל, עוזרת לאמינות של גוגל אנליטיקס בקרב כל מי שאתרי אינטרנט בראש מעייניהם. חשוב להדגיש: גוגל אנליטיקס אינו בא להחליף דרכי קידום אחרות אלא לתת מענה לצרכי מחקר על בסיס יומיומי, ובכך לשפר את התנועה באתר בעתיד.