כיצד משפרים את אמינות האתר? באמצעות שיטות חיפוש ושימוש ברשתות חברתיות

כל אחד, ללא יוצא מן הכלל יכול לפתוח אתר. אין אדם שלא יכול לפתוח חשבון טוויטר, לפתוח בלוג או להשיק דף מעריצים בפייסבוק. וכמובן שכל אחד החל מילדות בנות 13 ועד גברים בני 45 יכולים להעמיד פנים שהם בחורה מושכת בת 20 ברחבי האינטרנט. בעולם האינטרנט הכולל דואר זבל (ספאם), הונאות ואף בושות, למדנו להיות ערניים לגבי מה שאנחנו מוצאים באינטרנט.

מנועי החיפוש אינם שונים. לעיתים קרובות אנו שוכחים שמנועי החיפוש אינם רק “כלי עזר” העוזרים לנו למצוא מאמרים חדשים או מתכוני אוכל. מנועי חיפוש הם עסק לכל דבר ועניין, עסק אשר הצלחתו תלויה באספקת תוצאות רלוונטיות ואמינות. במידה ומנוע החיפוש נכשל באספקת תוצאות אמינות לחיפוש, מהר מאוד ימצאו עצמם ב”בית הקברות” למנועי חיפוש, רק תשאלו את “Dogpile” ו  –  “Jeeves”.

כמובן ש Google, Bing, ו Yahoo, כולם רוצים להבטיח תוצאות חיפוש רלוונטיות ואמינות למשתמשים שלהם. על מנת להבטיח תוצאות איכותית, על מנועי החיפוש להגדיר ראשית, מהי אמינות. תיאורטית, ככל שאתה יותר מרצה ומרוויח את אמונם של המבקרים הקודמים שלך, כך תרוויח מבקרים חדשים ותרכוש את אמונם. אך כיצד רובוטי החיפוש, Searchbots, מודדים מושג אנושי ומופשט כגון “אמינות”?

כלים לשיפור אמינות האתר באמצעות החיפוש

מנועי החיפוש מעריכים מגוון רחב של גורמים אשר בסופו של דבר קובעים אם מדובר באתר לגיטימי או לא. להלן מס’ כלים שנבדקו כמשפרים בוודאות את אמינות האתר לאורך שנים כגון:
• IN LINK – מנועי החיפוש רואים בקישורים המובילים לאתר שלך (מאתרים חיצוניים) כעל סימנים על אמינות האתר. קישורים המובילים לאתר שלך הם מעין ערובה וירטואלית של מישהו חיצוני המעידים על אמינותך. ככל שהאתר החיצוני יותר מצליח כך האתר שלך יראה אמין יותר בעיני Google  ן – Bing.

• OUT LINK – הקישורים שנמצאים באתר שלך ומובילים לאתרים אחרים. אם הקישורים שנמצאים באתר שלך מובילים לאתרים גרועים ולא אמינים, הדירוג שלך יכול לספוג ירידה משמעותית.

• אתר נקי מטעויות – תמונות שבורות או חסרות, שגיאות כתיב או שגיאות 404, כולם סימנים שליליים המעידים על אתר שאינו אמין.

• תנועה באתר – תיאורטית, ככל שהאתר שלך מלא בתנועה, הרלוונטיות שלך עולה בעיני הגולשים.

 אתר ידידותי למשתמש – אתר אשר נבנה כידידותי למשתמש ומאפשר גלישה נוחה וקלה, יבטיח כמעט תמיד כניסה של גולשים קיימים וחדשים אשר צורכים את המידע אשר אתה מספק. אם האתר שלך מסורבל ומקשה על החיפוש בו, דירוגו ירד.

• ניווט נוח באמצעות מפת אתר – בדיוק כמו שהאתר שלך צריך להיות נוח לגולש האנושי כך גם יש להתאימו ל”עכבישי החיפוש”. מפת XML תאפשר לרובוטים הסורקים את האתר גישה נוחה ומהירה יותר.

שיפור האתר באמצעות רשתות חברתיות

במשך זמן רב, קידום אתרים ורשתות חברתיות היו שתי ישויות נפרדות לחלוטין. לכל חברה מצליחה היו שני צוותים, צוות אחד המטפל ברשתות חברתיות וצוות שני אחראי על קידום האתר. בעבר היה בכך הגיון שכן מהות קידום אתרים, היא פשוט האפשרות שאנשים ימצאו אותך, ומהותן של הרשתות החברתיות הייתה לשמור על אלו שכבר מזהים את המותג שלך. קידום האתרים הניח את “הפיתיון” והרשתות החברתיות העלו את הגולשים על ה”חכה”. היום, קידום אתרים ורשתות חברתיות הם שני מונחים המשיקים זה לזה ולמעשה כבר בלתי נפרדים. לקוחות יכולים למצוא את החברה שלך בקלות באמצעות טוויטר בדיוק כמו שהם יכולים לחפש את החברה ב Google. הקישורים שמספקות הרשתות החברתיות יכולות בקלות להעלות את הדירוג של האתר שלך. בדיוק כפי שציין מר ראנד פישקין מחברת SEOmoz:”כיום, לרשתות חברתיות יש את היכולת להשפיע על תוצאות החיפוש, המשמעות היא שכל שיטות הקידום המסורתיות יכולות להתחלף”