כיצד לבצע אופטימיזציה ולהתאים את האתר עבור “Baidu” מנוע החיפוש הסיני

לרוב רוב המאמצים בקידום אתרים מופנים לטובת העלאת דירוג האתר בגוגל ולעיתים גם בyahoo  וב Bing.  יחד עם “שלושת הגדולים” יש מנועי חיפוש נוספים אשר יכולים לעניין אתכם, ואפילו להוות חלופה מוצלחת יותר ל Google, Yahoo ו- Bing אם הם פונים לקהלי היעד שלכם, ואף להיות יותר יעילים עבורכם, לכן שווה להשקיע את המאמץ ולבצע אופטימיזציה עבורם.

אם טרם שמעת על BAIDU, אל תחשוש. מדובר במנוע חיפוש פופולארי אך אינו בשימוש גלובאלי ולכן אין הרבה מאוד אנשים אשר שמעו עליו. עדיין, BAIDU בהחלט אינו סתם עוד מנוע חיפוש רגיל שתבזבז עליו את זמנך, אלא ש BAIDU הוא מנוע החיפוש הגדול בסין ומאז שאוכלוסיית סין הגיעה למעל לביליון איש, אם תדורג בהצלחה בBAIDU תוכל לגרום לשינוי לא קטן בכלל.  למעשה, אם העסק שלך פועל עבור הקהל הגלובאלי, שלא לדבר אם המבקרים באתר שלך הם בעיקר מסין, לא תוכל להרשות לעצמך לפספס את פלח השוק הזה. בשוק הסיני, הנתח של BAIDU מהווה כ 60% בשימוש האוכלוסייה הסינית וגוגל פופולארית הרבה פחות ולכן משתלם לבצע אופטימיזציה לאתר שלך עבור BAIDU.

האלגוריתם של BAIDU שונה מהאלגוריתם של גוגל, בינג ויאהו. במובן מסוים הוא פחות מתוחכם וקצת דומה לאלגוריתם של מנועי החיפוש הישנים מלפני שנים רבות. במאמר זה אנו נציג בפניכם מס’ טיפים כיצד להעלות בדירוג של BAIDU.

• מצא את מילות המפתח הנכונות בסינית. כמובן שבדיוק כמו במנועי חיפוש אחרים, מילות מפתח נכונות חשובות לעלייה בדירוג. עלייך למצוא את מילות המפתח הסיניות הנכונות עבורך על מנת שתוכל לבצע את האופטימיזציה המרבית לאתר שלך. בגלל שבשפה הסינית יש הרבה מאוד ניבים ודיאלקטים ומילים שונות בעלות אותה משמעות, חשוב מאוד לוודא מהן מילות המפתח הטובות ביותר עבורך.  יחד עם זאת, הניב של הpinyin  מועדף על מנוע החיפוש של BAIDU ולכן זוהי האופציה המומלצת ביותר עבור מילות המפתח שלך, לגבי התוכן באתר זה סיפור אחר.

• אתה צריך הרבה מאוד תוכן בסינית. גם אם סינית היא לא השפה הרשמית של האתר שלך, עדיין תצטרך הרבה דפים בסינית. ב BAIDU התוכן מהווה תפקיד מאוד חשוב, כמובן שגם במנועי חיפוש אחרים. כאשר אתה מייצר מסות של תוכן בסינית, תעקוב אחר הקווים המנחים הרשמיים על איזה תוכן מקובל בסין כיוון שיש חוקים נוקשים ביותר ואם לא תציית זה יעלה לך לא רק בדירוג ב BAIDU.

• לתגיות יש משקל רב. בדומה למנועי החיפוש הישנים, ב BAIDU יש משקל רב לתגיות, לכן חשוב מאוד לא לשכוח לתייג. יחד עם זאת, אין להעמיס על התגיות או “לדחוף” אליהם מילות מפתח.

• תשיג דומיין בסינית (PINYIN) ותארח את האתר שלך על שרת בסין. שם הדומיין הוא חשוב ב BAIDU, בנוסף למילות המפתח, אתה צריך שם של דומיין בסינית, והסיומת תוכל להיות COM, NET או CN. בכדי לקבל תוצאות טובות יותר תארח את האתר שלך על שרת בסין, מה שנותן לך בונוס נוסף אצל BAIDU.

• תבנה ניווט וחיפוש פשוט באתר. חיפוש פשוט באתר הוא הכרחי בכל מנוע חיפוש, אבל ב BAIDU זה אף חשוב עוד יותר. BAIDU לא יעקוב אחר קישורים אשר “קבורים” עמוק בכל מיני דפים מקודדים ומבולגנים או התחתונים בהיררכיה של האתר.

• תיזהר מתוכן כפול. BAIDU מאוד נוקשה בכל הנוגע לתוכן כפול. גם במנועי חיפוש אחרים, תוכן כפול הוא בעיה אך BAIDU הרבה פחות סובלני בנושא. תוכל להשתמש בטקסט רובוט על מנת שיגלה לך מה לא לאנדקס וכך תהיה בטוח.

• תיזהר מחוות קישורים. קישורים גרועים לאתרים גרועים עוד יותר הן רעיון גרוע בכל מנוע חיפוש וב BAIDU חמורים אף יותר ולכן עליך לקחת זאת בחשבון. בנוסף, אל תוציא יותר מדי קישורים שכן זה עלול להשפיע לרעה על הדירוג שלך ב BAIDU.

• תכנן מראש. בגוגל תוכל להיות בראש הדירוג במשך שבוע אך ב BAIDU, הצלחה לא מגיעה כ”כ מהר. בBAIDU לוקח כ6 חודשים או יותר להשיג דירוג טוב שתוכל להשיג בגוגל בין לילה ולכן יש לקחת זאת בחשבון. לדוגמא, אם אתה מקדם אתר שפעילותו העיקרית היא בקיץ, עליך להתחיל לבצע אופטימיזציה לאתר שלך לא יאוחר מחודש נובמבר שכן כאשר העונה תתחיל האתר שלך ישיג את הדירוג האופטימלי.

• BAIDU  לא מתמודד עם פלאש וג’אבה. פלאש וג’אבה הם אינם האהובים על גוגל אך BAIDU פשוט שונא אותם. זו הסיבה מדוע עלייך להשתמש בפלאש וג’אבה כאלטרנטיבה בלבד לגרסאות התוכן שלך ב HTML. BAIDU אינו אוהב גם IFARMS ולכן הימנע גם מלהשתמש בהם.

• תוודא כי האתר שלך מתאים לSPIDERS. כמו כל מנוע חיפוש גם BAIDU משתמש ב”עכבישים”  ולכן עלייך לוודא כי האתר שלך נגיש לשימושם. תוכל להשתמש בסימולטור על מנת לבדוק זאת.

 

כפי שאתם רואים, אופטימיזציית האתר עבור BAIDU היא שונה לגמרי ממנועי חיפוש אחרים. אם תעקוב אחר העצות שפורטו לעיל, תהיה סובלני במוקדם או במאוחר ההצלחה תגיע אליך. כאשר סיימת עם האופטימיזציה עבור BAIDU אל תהיה תופתע אם הדירוג שלך בגוגל יעלה גם כן, במיוחד בחיפושים גלובאליים. ברגע שיהיה לך תוכן איכותי רב בסינית ודומיין סיני, בלתי נמנע כי זה יעזור לך להשיג תוצאות טובות גם במנועי החיפוש הסינים האחרים.

 

מקור המאמר: https://www.webconfs.com/how-to-optimize-for-baidu-article-38.php