כיצד לבחור מעצב ידידותי לקידום אתרים

מעצב אתרים הוא אחד האנשים שבלעדיהם, בלתי אפשרי ליצור אתר חדש. עם זאת, בכל הנוגע לקידום אתרים, מעצבי אתרים יכולים ממש להפריע בתהליך. אמנם יש הרבה מאוד מעצבי אתרים שבנוסף לכך מהווים מקדמי אתרים מקצועיים, עדיין זה לא חריג להיתקל בעיצוב ותכנון גאוני שמתמקד רק בהיבט הגרפי של האתר. עבורם, קידום אתרים הוא לא מעניינם, ולא באמת אכפת להם מדירוג האתר במנועי החיפוש. מיותר לציין, שאם אתם בוחרים לשכור את שירותיו של מעצב שכזה, אל תצפו לדירוג טוב במנועי החיפוש השונים.

אם תבחר לקדם את האתר שלך בעצמך, אולי לא יהיה אכפת לך יותר מדי מכישורי הקידום של מעצב האתרים שלך, אך עדיין יש בעיות תכנון אשר עלולות להשפיע על הדירוג שלך לרעה. אם המעצב/ת ששכרת מעצבים את האתר כנגד חוקי הקידום, אז לא יהיה ניתן לתקן את המצב באמצעות “טריקים” של קידום אתרים.

כאשר אנו אומרים שעליך לשכור מעצב אתרים ידידותי לקידום, אנו מניחים שאתה בעד קידום אתרים ומבין מעט בנושא, אך אם לא, מומלץ שתקרא את SEO Tutorial וגם את SEO Checklist , שכן אם לא יהיה לך מושג לגבי קידום אתרים, לא תוכל לבחור מעצב אתרים ידידותי לנושא.

אחד המבחנים האולטימטיביים לבדוק אם מעצב הוא ידידותי לקידום אתרים הוא פשוט להסתכל ולבדוק עבודות קודמות שלו, כיצד האתרים הקודמים שעיצב נראים והאם הם מאפשרים פלטפורמה נוחה לקידום האתר. אם אתם מגלים בשיטוט אחר האתרים האחרונים שעיצב, שאין טעויות בולטות הקשורות לקידום אתרים, אז כנראה שמשתלם לשכור אותו. בכל אופן, לאחר שבדקת את העבודות הקודמות של המעצב, תשאל אותו או אותה האם הם ביצעו עבודת קידום עבור האתרים האחרונים, על מנת לבדוק האם הלקוחות הקודמים ביצעו בעצמם את האופטימיזציה לאתר ולא המעצב עצמו. 

להלן רשימת הצ’ק ליסט של כל “חטאי” העיצוב אשר גורמים לאתר שלך להיות “אסון” עבור קידום אתרים. אם אתה מבחין בחלק מהאלמנטים העיצובים הללו, קח אותם בחשבון תפעל בהתאם לשינוי והם:

1. מסתמכים בכבדות על פלאש. הרבה מאוד מעצבים עדיין מאמינים כי “פלאש” הוא הדבר הטוב הבא מיד אחרי לחם פרוס. בעוד ששימוש בתוכנת הפלאש יכול להיות מאוד אומנותי לגרום לאתר להיראות מגניב (ולהיטען לנצח בדפדפן), אתרים שמבוססים בכבדות על פלאש, הם “אסון” במונחים של קידום אתרים. אתרים המבוססים על HTML מדורגים טוב יותר במנוי החיפוש. אם השימוש בפלאש הוא חובה, פשוט תכינו גרסת HTML של העמוד.

2. אין קישורים נכנסים או מעט מדי קישורים. קישורים נכנסים הם מאוד חשובים, כמובן שזה לא אומר שכל הטקסט בדף חייב להיות מקושר לכל הדפים האחרים באתר, אך אם יש מעט מדי, זו הזדמנות מוחמצת לקבל קישורים נוספים.

3. תמונות ללא טקסט. עוד טעות נפוצה שמעצבים רבים נוטים לעשות. טקסט הוא עוגן חיוני לקידום אתרים וקישורים, כאשר אין טקסט, זהו מצב גרוע. נכון שקל יותר להשתמש בתמונה מאשר בטקסט, שכן אתה אף לא תוכל להיות בטוח שהוא יוצג כראוי על מסכי המשתמשים, אבל מאחר שזה משפיע על דירוג האתר שלך באופן שלילי, חייבים “להקריב” את היופי למען פונקציונאליות.

4. קידוד “מבולגן”. אם אין לך מושג ב HTML אז סביר להניח שזה יהיה בלתי אפשרי עבורך לשפוט האם הקוד של האתר הוא מבולגן ואם הכמות היא מוגזמת, אך החשיבות של קידוד “נקי” הוא קריטריון מרכזי בקידום אתרים. אם הקידוד “מבולגן”, זה יהיה בלתי אפשרי עבור “העכבישים” של מנועי החיפוש למדוד את האתר ולאנדקס אותו.

5. שימוש מופרז ב  JAVASCRIPT. בדומה לפלאש, מנועי החיפוש לא אוהבים JavaScript, במיוחד כאשר הוא בא בכמויות מסחריות ולא קודד כראוי, ולכן סביר להניח שבשל השימוש בג’אבה בדפי האתר שלך (חלקם או כולם), באופן אוטומטי, העכבישים לא יוכלו לאנדקס את האתר שלך.

6. אובר אופטימיזציה לאתרים. אתרים שבוצעה בהם אובר אופטימיזציה אינם טובים יותר מאשר אתרים שלא בוצעה בהם מספיק אופטימיזציה, למעשה הם הרבה יותר גרועים מכיוון שמילות המפתח ושאר טכניקות הקידום מנופחות באופן מלאכותי בכדי לעלות בדירוג, זה עלול לעלות לך בקנסות ואף חסימה ממנועי החיפוש, וזה בהחלט הדבר בגרוע ביותר שיכול לקרות לאתר.

7. כתובות דינמיות שאינן ידידותיות. נכון שכתובות דינמיות הן לא בדיוק נושא עיצובי, אך אתה מקבל “מפתח” לאתר, זה לא יהיה תלוי בכך לעלות ולהגדיר אותו בכדי ליצור את הקישורים הפנימיים. עליך להורות למעצב שלא להשתמש בהם. תמיד תוכל לשכתב את הכתובת אך זה אומר שיהיה עלייך לבצע שינויים דרמטיים באתר וזה ממש לא עניין שמסתכם בשכירת מעצב.

 

מאמר זה נלקח  ותורגם מאתר: https://www.webconfs.com/seo-friendly-designer-article-36.php