טעויות עיצוב ומבנה נפוצות בקידום אתרים

כדי לקדם אתר בצורה מושלמת צריך להבין שאי אפשר להסתמך על תוכן איכותי וקישורים ממקורות טובים בלבד. האתר חייב להיות ידידותי למשתמש. האתר חייב להיות נוח, מהיר ונעים לעין כך שכל אחד יוכל למצוא את מה שהוא רוצה תוך 3-4 קליקים. במקרים רבים בעלי אתרים לא מסוגלים או לא רוצים להביט דרך עיני הגולש. הם מחפשים לעשות רושם ובמקרים רבים זה בא על חשבון הנוחות והיעילות. אלה הן הטעיות הנפוצות בעיצוב ומבנה האתר.

תפריט עמוס או לא יעיל

2 בעיות מתעוררות כאשר מדובר בבניית התפריט. הראשונה היא עומס יתר. במטרה לחשוף את כל תוכן האתר, בעלי אתרים נוהגים לבנות תפריט מפורט יתר על המידה עם הפניות למוצרים רבים מידי. הפתרון במצב כזה הוא לצמצם את התפריט. למשל אם אתר כלשהו מציג מכוניות, אין צורך לבנות תפריט על כל דגם אלא על היצרן הכללי של הרכב. אם אינסטלטור פועל באזור כלשהו, אין צורך להציג ערים בתפריט הראשי, אלא אזורים ואז ליצור תת קטגוריות לערים גם במקרה הזה. לא צריך להציג כל עיר אפשרית. הבעיה השנייה נוצרת כאשר התפריט אינו מציג לגולש את מה שהוא מחפש. תפריט דל ומצומצם. במקרה כזה צריך לבנות תפריט המחלק את האתר בהיררכיה נכונה לקטגוריות מרכזיות.

שימוש בתמונות גדולות באתר במקום מלל

לפעמים בעלי האתרים חושבים כיצד לבלוט בתוך האתר עצמו וכיצד למשוך את תשומות ליבו של הגולש. הם עושים טעות כאשר הם מעלים מין שלט חוצות –  מודעה גדולה בתוך האתר. הגולש כבר באתר, אז למה לעשות לו את זה? מה גם שהטקסט בתמונות, הוא בלתי קריא לגוגל כי גוגל מאנדקס רק את התמונה ולא את המלל בה. בעקבות כך בעל האתר מאבד את האפשרות להכניס מילות מפתח במקום אסטרטגי באתר. תמונות ניתן להקטין או לפצל. את המלל מומלץ למקם מחוץ לתמונות.

היעדר פרטי יצירת קשר

לפעמים גולש מגיע לאתר, משתכנע אך לא מוצא במהירות את הדרך ליצור קשר עם בעל העסק. מספר הטלפון של העסק חייב להופיע במקום בולט בחלקו העליון של האתר, כדי שהגולש יוכל להתקשר מבלי לחפש את קטגורית הצור קשר. כמו כן לא כל אחד אוהב להתקשר. יש אנשים שמעדיפים שבעל העסק ייצור איתם קשר, לכן חשוב מאוד לשלב באתר מערכת להשארת פניות על מנת  שהגולש  יוכל להכניס את טלפון שלו, המייל ולהשאיר הודעה כדי שבעל האתר יחזור אליו מאוחר יותר.