מיתוג ושיווק באינטרנט יכול ליצור  את ההבדל בין חברה מצליחה וידועה ולבין חברה שלא מצליחה להשיג את הלקוחות כי היא לא מדברת אליהם בשפה שלהם או בכלל לא מנסה לדבר כמו שצריך. לכן מיתוג ושיווק הוא תחום שיש להשאירו למומחים. אם תנסו לשווק ולמתג את עצכם לבד, לא בטוח שתצליחו. במקרים רבים שיווק, מיתוג ופרסום מסתברים כחסרי תועלת וכבזבוז כסף. להלן דברים שפשוט לא כדאי לעשות.

באנר באתר לא פופולארי

אין כל טעם להשקיע את תקציב הפרסום בבאנרים של אתרים מובילים בתחומם אם הם אינם מושכים אליהם מספיק גולשים. למשל אם מציעים לכם לפרסם באנר באתר שכמות הגולשים היומית שלו נמדדת במאות ולא בעשרות אלפים, החשיפה שתקבלו תהיה מועטה מאוד. החשיפה לא תחזיק את ההשקעה. כדי לפרסם באנר צריך לפחות 15 אלף גולשים ביום באתר. אחרת זה שווה ערך לפרסום בסמטה חשוכה בעיר קטנה.

דף פייסבוק אישי במקום דף עסקי בפייסבוק

הכללים בפייסבוק כבר היו אמורים להיות ברורים לכולם. ובכל זאת כמה בעלי עסקים עדיין פותחים דף אישי לעסק במקום דף עסקי. מדוע? כי כך הם יכולים להוסיף כמה שיותר גולשים. פייסבוק מוחקים דף עסקי שנפתח בתור דף אישי די מהר. לכן אתם עלולים להפסיד את כל התשתית שבניתם דרכו. חשוב לפתוח דף לעסק אך ורק באמצעות דף עסקי. מה גם שהיעילות הדף העסקי היא גדולה יותר. ניתן להגיע דרכו לקהל יעד רחב יותר.

קמפיין אדוורדס ללא מחקר מעמיק

לעלות קמפיין ממומן לא חקר מילות מפתח, פילוח שוק והבנה באיזה שעות כדאי לפרסם ובאיזה שעות ממש לא כדאי, זה כמו לזרוק מזוודה מלאה בכסף מהמרפסת. זוהי הדרך הבטוחה לבזבז את הכסף תוך יום אחד מבלי לקבל דבר בתמורה. אם למשל יש לכם עסק להשכרות רכב, ותעלו את המילה “מכוניות”, אתם  לא בהכרח תמשכו קהל אשר מחפש השכרת רכב. כל ילד שיקיש את המילה מכוניות הוא ילד שסתם ישתה לכם את הכסף מהתקציב. מקדו את הקמפיין במילות מפתח יעילות. מילים המובילות להמרה ולא רק להקלקה.