טעויות נפוצות בקידום אתרים

מכיוון ש SEO הוא לא מדע מדויק ומשום שהתחום מתקדם ומשתנה כל הזמן, אנשים נוטים לעבוד בצורה לא נכונה או לא יעילה מבלי להבין שהם עושים טעויות. מכיוון שגוגל מעדכנים מידי פעם אלגוריתמים, חשוב להתעדכן בכל חידוש שגוגל מבצעים. יכול להיות שמה שהיה נכון לעשות אתמול, למחרת כבר יהיה שגוי. מיילי אויה מגוגל מסבירה מה הם הטעויות הנפוצות ביותר בתחום ה SEO.

 

קידום אתר לפני הצגת מה מיוחד בחברה

אל תתחילו לעבודת על ה SEO לפני שתציגו ללקוחות את מה שמיוחד בעסק שלכם. שאלו את עצמכם למה הגולשים צריכים לבחור דווקא באתר שלכם מתוך כל תוצאות החיפוש. אם השירות שלכם יוצא מן הכלל, אם אתם החברה הכי ותיקה באזור או שיש לכם מוצר מיוחד שאין לאף אחד אחר – פרסמו זאת. הכניסו את מה שמיוחד בחברה בדסקריפשן ובטייטל של דפי האתר ורק אחר כך קדמו אותו. אתם צריכים לייחד את האתר גם כדי שהוא ימשיך להיות מדורג גבוה וכדי שגולשים ימליצו עליו לאחרים.

הפרדה בין עבודות הקידום

אין טעם לעבוד בנפרד על כל עבודות הקידום ושיווק. הרי בסופו של דבר הכל נועד למען מטרה אחת. על תשקיעו בפרסומת ברדיו מבלי שתפנו אנשים לאתר החברה או לפייסבוק. בכל פעם שעולה מאמר חדש באתר, תמיד שתפו אותו בכל הרשתות החברתיות שפתחתם. כאשר אתם מצלמים סרטון ב Youtube, הפנו ממנו גולשים לדף הפייסבוק והאתר ועל תבנו על כך שגולשים יחפשו אתכם בגוגל. קצרו להם את הדרך.

עבודה לפי טרנדים של SEO

בעבר אנשים התמקדו בלרדוף אחרי הגולשים. הם התמקדו בלרדוף אלגוריתם של גוגל ולפיכך קידמו את האתר. למשל פעם היה נהוג לתת חשיבות רבה לצפיפות המילים באתר. כתוצאה מכך נוצרו טקסטים עם מילות מפתח שחזרו על עצמם עשרות פעמים והפכו את התוכן לספאם. אל תלכו אחרי העדר. במקום למלא את האתר בטקסטים גרועים, השקיעו את המאמצים ביצירת תוכן איכותי.

חזרה על פעולות לעיתים רחוקות מידי

קידום הוא בעצם עבודת תחזוקה. כמו שאתם מנקים לעיתים קרובות את הבית, כך צריך גם לחזור על הפעולות שמועילות לאתר כמו לעדכן תוכן באופן קבוע ולא פעם בכמה שבועות. בדיקת מצב בגוגל אנליטיקס באופן יומיומי ולא רק  באופן תקופתי. חישבו תמיד על איך אתם יכולים לשפר את האתר ולא רק כשאתם נתקלים בבעיה