אם אתם עוקבים אחר גרף המכירות שלכם בגוגל אנליטיקס, אתם כבר יודעים מזמן שהגרף הוא אינו קו ישר. הוא עולה ויורד. לירידות יש סיבות שונות. משברים כלכליים, חגים, עונות השנה ועוד. כל בעל עסק רוצה לצמצם את הירידה במכירות. אף בעל עסק לא אוהב לראות את תיבת הדואר שלו ריקה מפניות או את הטלפון דומם. במצבים כאלה פשוט אסור לשבת בחיבוק ידיים, להתלונן ולחכות שהמצב ישתפר. במצבים כאלה צריך לפעול.

מבצעים

מבצעים היא מילת המפתח. כשלא הולך  – מורידים את המחיר. העלו לאתר באנר המכריז על מבצע: מחיר מיוחד לכבוד החגים, 10-30 אחוז הנחה עד סוף השנה, 1+1 ועוד. אנשים אוהבים מבצעים. הם אוהבים לשלם פחות כשבמקומות אחרים הם אמורים לשלם יותר. עדיף למכור במחיר מוזל מאשר לא למכור בכלל. הבאנר צריך להיות ממוקם בחלק בולט באתר. הוא צריך לתפוס את העין אבל לא לדקור אותה. כתבו את מספר הטלפון בברור ואת כתובת המייל לפניות.

פעילות ברשתות החברתיות

אם לא הולך במכירות, אז צריך להגביר את הפעילות ברשתות החברתיות בכלל ובפייסבוק בפרט. מלבד פרסום המבצעים –  הפעילו את הגולשים –  תגרמו להם להיות יותר מעורבים במה שקורה בחברה. למשל, כתבו פוסט בו אתם מתלבטים על מוצר חדש בחברה ותראו מה התגובות שלהם. כאשר הגולש ירגיש מעורב, בפעם הבאה שהוא ירצה לקנות משהו, הוא יחשוב קודם כל עליכם. דף פייסבוק שומם מעיד אל חברה לא מקצועית מבחינת השיווק.

אדוורדס

גם אם האתר שלכם נמצא כבר כמה שנים טובות בדף הראשון, אבל המכירות לא טובות –  זה הזמן לעלות קמפיין אדוורדס כדי לבלוט קצת יותר. זאת ההזדמנות להכריז על המבצע גם דרך המודעות הממומנות. תנסו את זה לפחות לחודש אחד. כך תוכלו לדעת האם שיטה זו יעילה לתקופות משבר עתידיות. חשוב לבצע אופטימיזציה לקמפיין כדי לא לשרוף כסף סתם.