טיפים לקידום אתרים סלולריים

לרוב משתמשי הטלפונים הסלולריים יש סמארפונים. לכן הם יכולים לגלוש באינטרנט מכל מקום. בשנים האחרונות אנשים מעדיפים לגלוש מהסלולר אפילו בבית, כי כבר אין ממש צורך לקום מהכורסא על מנת למצוא משהו בגוגל. לכן בעלי אתרים רבים מתאימים את האתר לפורמט הסלולרי בעקבות כך, צריך גם לדעת כיצד לקדם אתרים בסלולר. לשם כך קבלו 4 טיפים אשר הוצגו בסוף השבוע באתר SEOMOZ.

בדיקה בגוגל אנליטיקס

לחלק מהאתרים או יותר נכון נושאים, יכולה להיות תנועה גדולה מהסלולר בעוד שלאתרים/נושאים אחרים התנועה תהיה דלילה. לכן כדאי לשקול עד כמה כדאי להשקיע בקידום הסלולרי. בדקו את תנועת הגולשים ממכשירים הסלולריים בגוגל אנליטיקס. ניתן לדעת מאיזה מכשיר ותוכנה הם גולשים. בדקו דרך איזה מילות מפתח הם מגיעים וכמה זמן הם נשארים באתר. חשוב מאוד להבין את התנהגות הגולשים ולבצע שיפורים באתר כמו גם בדרך הקידום לאחר מכן. יכול להיות שיהיה עדיף לכן לקדם חלק מסוים מהאתר בסלולרי. 

כלי מנהל האתרים

בכלי מנהל האתרים ניתן להפעיל פילטר דרכו רואים רק את החיפוש דרך המכשירים הסלולריים. השוו את החיפוש עם הנתונים מגוגל אנליטיקס. יכול להיות שתראו התאמה. יכול להיות שהאתר שלכם אינו מממש את הפוטנציאל האמור להגיע לחיפוש במכשירים הניידים. ככל שתנתחו את המידע בכלי מנהל האתרים, כך תוכלו לדעת מה עליכם לעשות כדי לקדם את האתר בחיפוש הסלולרי. הנושא חשוב כי משנה לשנה יותר ויותר אנשים מחפשים דרך הסמארטפונים.

 

איך האתר נראה דרך הסלולר

הסתכלו דרך עיני הגולשים ובדקו את האתר שלכם דרך המכשירים הניידים. במקרים מסוימים אתר אחד יכול להתאים ל 2 הפורמטים. אבל בדרך כלל יש צורך בביצועה התאמות. לפעמים בונים אפילו אתר נפרד המיועד לגלישה בסלולר. זכרו מסך הסלולר הוא הרבה יותר קטן. לכן הכפתורים צריכים להיות גדולים וכל המידע הרלוונטי צריך להיות נגיש ונוח. משום כך, צריך להתאים את האתר לסלולר ואם יש תקציב אפילו לבנות אתר מיוחד. אתר שאינו מוצג בצורה אופטימלית לגולש –  יבריח אותו די מהר.

 

איזה סוג מכשיר סלולרי הכי מתאים?

אי אפשר לספק את כל הגולשים. אי אפשר לבנות אתר המתאים לכל סוגי המכשירים הסלולריים. לכן צריך לבחור לא בהכרח את הסוג הנפוץ ביותר אלא את הסוג המתאים ביותר עבורכם. יכול להיות שכדאי להתאים את האתר לאייפון ויכול להיות שלסמסונג גלקסי. שוב, ניתוח תנועת הגולשים ובדיקת התנהגותם באתר יכולה לעזור לכם מאוד בבניית האסטרטגיה.