טיפים לניהול תוכן באתר

 גם אם יש לכם אתר טוב עם היררכיה נכונה ותוכן איכותי, אין זה אומר שבזאת הסתיימה עבודת ניהול התוכן. במקרים רבים תוכן איכותי יכול לגרום לאתר להגיע לדף הראשון, אבל כשהגולש מגיע אליו הוא נתקל בבעיות גישה לתוכן, או שהמאמר, איכותי ככל שיהיה, כתוב בפונט לא נוח ובגודל קשה לקריאה. ג’ורג’ אספלנד מומחה לקידום אתרים, טוען כי יש היבטים נוספים מלבד תוכן איכותי, בהם צריך להתחשב.

נגישות קלה ונוחה לתוכן

גם אם אתם מפרסמים פעמיים ביום מאמרים חדשים באתר, המאמרים המרכזיים המכילים את המידע אותו המשתמש מחפש, תמיד צריכים להופיע במקום בולט ונגיש. למשל אם סוג העסק שלכם הוא מכבסה, תדאגו שלמשתמש תהיה נגישות קלה למאמרים הכי בסיסיים בנושא. יצירת מדור מאמרים באתר הוא רעיון טוב. אפשר לחלק אותו למאמרים חדשים ולמאמרים הכי רלוונטיים בתחום. במקרים רבים הגולש מתקשה למצוא את מדור המאמרים כי מנהל האתר לא דאג לתת נראות טובה למדור. הוא לא חשב על הגולש אלא על מנוע החיפוש ולכן, מבחינת חווית המשתמש, מדובר בבעיה.

בלוג ו/או פורום מצורף לאתר

בכל תחום תמיד יש נושאים חמים אשר עולים על הפרק בתקופה מסוימת. למשל בקיץ יש יותר תקלות במזגנים ואנשים גם מתעניינים יותר בחופשות בחו”ל. לכן כדאי להקים בלוג לכל אתר ולמקם קישור אליו במקום בולט. אפשר להשתמש בבלוג חיצוני, או בלוג בתוך האתר. כמו כן, פורום יכול לעזור מאוד, אבל יש לקחת דבר חשוב מאוד בחשבון: חשוב שתהיה פעילות בפורום. פורום לא פעיל עלול ליצור רושם לא טוב על המשתמשים. לכן רק אם אתם בטוחים כי הפורום באתכם יהיה פעיל, ויש לכם את האפשרות לנהל אותו במקצועיות, הקימו פורום באתר. ניתן להקים פורום חיצוני לאתר וכך לא תהיה לו השפעה על האתר מבחינת תוכן במקרה ויש בו תוכן לא איכותי שנוצר ע”י חברי הפורום.

 

שאלות, תשובות ואיך לעשות דברים

כידוע תוכן האתר צריך להיות מכוון למשתמש ולא למנועי החיפוש. ככל שהתוכן יהיה יותר שימושי ואפקטיבי, כך הוא ימשוך יותר גולשים. אזור של שאלות  ותשובות יכול לעזור מאוד לגולשים למצוא את המידע אותו הם מחפשים. כך קל יותר לשכנע תשמש להפוך ללקוח. פעמים רבות גולשים מחפשים מידע בצורת שאלה. למשל: “באיזה גיל צריך לאלף את הכלב?” או “האם צריך להוציא ויזה להודו?” אם תשלבו שאלות מסוג זה ולא רק פסקה אחת במאמר כלשהו, תוכלו למשוך לאתר תנועת גולשים נוספת.