טיפים למיתוג נכון בעזרת גרפיקה

לגרפיקה באתר, כמו גם בדף הפייסבוק העסקי, יש חשיבות רבה ביצירת רגשות ומשיכת הלקוח. מיתוג באמצעים גרפיים ישאיר את החברה בזכרונו של הלקוח. ירשים אותו, יגרום לא להתעניין ויסקרן אותו. ללא השקעה במיתוג בעזרת גרפיקה, ייווצר חיסרון גדול מול המתחרים. למעשה מיתוג הוא מה שמבדיל חברה אחת מחברה אחרת. הוא מה שיכול להפוך מוצג גנרי למוצר בולט. לכן חשוב מאוד להשקיע במאמצים בחיפוש גרפיקאי מוכשר. רצוי גרפיקאי עם ניסיון בתחום בו החברה שלכם פועלת.

 

לוגו

הלוגו הוא הדבר החשוב ביותר כשמדובר במיתוג אתרים. הרי הלוגו הוא שם העסק שלכם. טעויות רבות נעשו בעבר בתחום. הטעויות נגרמות בעקבות הרצון להשתמש במשהו שכבר עבד בעבר או ליצור הזדהות עם משהו מוצלח. למשל אם תבנו לוגו דומה ללוגו של גוגל ותשתמשו בדיוק באותם הצבעים, זאת תחשב לתעות גורלית. מדוע להעתיק עם אפשר להיות מקוריים? זה מה שהלקוח יחשו. זה לא יציג אתכם באור חיובי בשום אופן. הלוגו חייב להיות ייחודי מכל בחינה כולל הפונט ורעיון עצמו. ככל שתהיו יותר מקוריים, כך המיתוג יעבוד טוב יותר.

רשתות חבריות

חשוב מאוד שהלוגו יהיה זהה בכל הפרופילים ברשתות החברתיות. אחרת לא תצליחו לגרום ללקוח לזהות שמדובר בחברה שלכם. כמו כן, בפייסבוק חשוב להשקיע גם ב Cover ייחודי וממותג. כל מה שלא ניתן להכניס לתוך הלוגו בעקבות חוסר מקום, ניתן להכניס ל Cover. למעשה אל תפתחו דף פייסבוק לפני שיש לכם Cover  ולוגו. הלקוח לא צריך לראות שהדף שלכם בבנייה הוא צריך להיחשף לדף קיים שיש בו כבר כמה לייקים. אחרת הוא יחשש לעשות לייק למקום ריק ובודד.

את מי אתם אוהבים?

המיתוג לא מייצג רק את מי שאתם אלא גם את מי שאתם אוהבים. בכל דף עסקי בפייסבוק רואים את רשימת הדפים שעשיתם להם לייק. עשו לייק לדפים שאך ורק אתם באמת מערכים ואוהבים. דפי חברות אשר נחשבם לעצמם לבעלי סמכות בתחום בו אתם פועלים. כשידעו את מי אתם מערכים, ילמדו להעריך גם אתכם באותה הרמה. לכן האצבע על הלייק לא צריכה להיות קלה. חשבו טוב לפני שאתם לוחצים.