טיפים להכנת האתר לפני קידומו

על מנת שתהליך הקידום יקרה מהר יותר, ולמקדם האתר יהיה קל יותר לדחוף את האתר כלפי מעלה במנועי החיפוש, צריך לבצע  כמה הכנות מוקדמות ולהקשיב לעצותיו. במקרה ועדיין אין לכם אתר אינטרנט, אתם במצב טוב. אבל אם כבר יש לכם אתר אינטרנט שרץ שנים, ורק עכשיו החלטתם לקדם אותו, כדאי לכם להיות מוכנים לביצוע שינויים, גם אם אתם לגמרי לא מבינים מדוע יש לבצע אותם.

להתייעץ עם מקדם האתר לפני בנייתו

אם עדיין לא בניתם אתר, אל תיפנו לבונה אתרים ואז למקדם האתרים. את העבודה יש לעשות בתאום מוחלט. חלק מחברות הקידום מתעסקות גם בבניית האתרים, לכן כדאי לעשות את הכל במקום אחד. אבל אם אתם מעדיפים שמישהו אחר יבנה את האתר, חברו בין מקדם האתר לבונה האתר. לא תמיד בוני האתרים מודעים לכך שאת האתר צריך לבנות בהיררכיה נכונה ומתאימה למנועי החיפוש. אם האתר לא יהיה בנוי מראש עם  ממשק נוח למשתמש , מקדם האתר יצטרך לבצע בו שינויים רבים שיעלו לכם כסף.

 להבין שהאתר הוא למשתמש  –  לא לבעליו

גם עיצוב האתר אמור להיות מתואם עם מקדם האתר. לעיצוב יש חלק חשוב בחוויית המשתמש. עיצוב נכון הוא ההבדל בין אתר עלוב ומיושן ולבין אתר חדיש ואטרקטיבי. את העיצוב יש לעשות בהתאם לנושא האתר. אם  האתר עוסק במסיבות למשל, הוא אמור להיות צבעוני ולא מורכב מ 2 צבעים בלבד. אם האתר הוא רציני, כמו מצבות למשל, הצבעים אמורים להיות הרבה יותר רגועים וצנועים.  לפעמים אתר הנמצא בדף ראשון עלול שלא לגרום להמרות רבות, רק בגלל העיצוב המיושן. במקרה כזה, הגולשים עלולים לקבל את המסר הלא נכון, גם אם יש לכם עסק אמין ומוביל, וללכת למתחרים.

להכין תוכן מקצועי מראש לפני הקידום

במקרים רבים, תפקידו של מקדם האתר הוא לספק את התוכן. אבל על מנת לזרז את תהליך הקידום כדאי להכין לו לפחות 10 מאמרים מקצועיים מראש על מנת שהוא יכול לעבוד איתם. בכלל כאשר אתם מחליטים לקדם את האתר על ידי אנשי מקצוע, קחו בחשבון שאף אחד לא יכול לכתוב מאמר מקצועי ואוטנטי כמו בעליו. לכן אם אתם לא יודעים לכתוב, אך אתם נחשבים למומחים בנושא, הכינו רשימת נושאים מפורטת מראש למקדם האתרים. ככל שיהיה יותר תוכן מקצועי באתר הכתוב על ידי מומחים ולא תוכן שנראה כנועד אך ורק למטרות קידום או שיווק, כך תצליחו לגרום למשתמש לגלוש יותר זמן באתר.