טיפים להגדלת התנועה לאתר דרך מילות מפתח ועל פי ניתוח דוחות אנליטיקס

אחד השלבים הקריטיים בהתפתחות אתר ומעברו מאתר עם מספר כניסות נמוך לאתר סמכותי עם אחוזי המרה גבוהים, טמון ביכולתו של בעל האתר או מקדמו לנתח את הנתונים מגוגל אנליטיקס, ללמוד אותם ולשפר לפיכך את כל מה שלא בסדר באתר. דוחות אנליטיקס הן כמו תוצאות בדיקות מעבדה. הן מראות במה חולה האתר ואם יש בו משהו לא בסדר. התרופה היא פעולה מידית לתיקון המצב.

 

 

הוספת תוכן על פי מילות מפתח לא מקודמות

יכול להיות מאוד שתראו בדו”ח האנליטיקס כניסות רבות ממילה שבכלל לא השקעתם בקידומה. אז איך אנשים הגיע לאתר שלכם בכל זאת אם לא קידמתם את המילה הזאת? יכול להיות שאותה המילה, מבלי ששמתם לב, מופיעה כבדרך אגב במאמרים אשר הנושא שלהם הוא בכלל אחר. למשל, אם יש לכם אתר העוסק במלונאות, והזכרתם את המילה ספא במספר כתבות, למרות שאתם לא מתכוונים בכלל לקדם את המילה ספא, כדאי לשקול להכניס את נושא הספא בכל זאת כמאמר או שניים לאתר על מנת לתפוס אנשים על הדרך. יכול להיות שאנשים המחפשים ספא, מחפשים גם מלון.

סילוק מאמרים וביטויים מזיקים לאתר

יכול להיות שלא תרצו למשוך גולשים מסוימים לאתר שלכם. מדוע? כי סוג גולשים זה עלול להגדיל את אחוז הנטישה. למשל אם יש לכם ספריית וידאו, הימנעו מביטויים כמו “סרטים להורדה”, או “סרטים לצפייה ישירה” גם במאמר התוקף את התופעה. במצב כזה, גולש אשר מחפש  סרטים להורדה, יכנס לאתר, יראה שמדובר באתר של ספריית וידאו ויצא מיד. כידוע, אחוז נטישה גבוה עלול לפגוע בקידום האתר.

 

טרנדים, אופנות ועונות

יש אתרים המתבססים על פעילות בעונות מסוימות. למשל לעסקים כמו סוכנויות נסיעות יש זינוק מכירות בתקופות החגים והקיץ. ניתן להבין זאת בקלות לפי כניסות לאתר דרך מילות מפתח של מדינות שונות, או סוגי טיולים שונים. למשל בחורף תראו תנועה גדולה ממילות מפתח כמו “חופשת סקי”.  לכן כדאי כחודש לפני עונת הסקי  לעסוק בכתיבת מאמרים בנושא. בנוסף כדאי לשקול הקמת אתר בנפרד לחופשות סקי על מנת לקדם את הנושא.